SK Stonava – Durman Staré Město 2:4 (2:2)


Stonavští začali tradičně špatně a už v 8. minutě prohrávali. Rozehrávku Petruni zachytil Valas, domácí pak Staroměstské nezastavili v jejich útoku a Roman je poslal do vedení – 0:1.


Po čtvrthodině bylo ještě hůř. Na rohový kop Šafranka si naskočil Valas a skóroval – 0:2. Nastalo trápení. „Z branek jsme se dalších patnáct minut vzpamatovávali. Kluci se na hřišti hledali, bylo to takové křečovité,“ přiznal šéf stonavského klubu Jiří Frait.


Stonava se z šoku probrala díky dvojici Szczygiel – Šurin. Prvně jmenovaný pálil na bránu, gólman míč pouze vyrazil k nabíhajícímu Šurinovi a ten snížil – 1:2. Najednou domácí ožili a toporně vyhlíželi zase hosté. Loder pěknou střelou vyrovnal a v poslední minutě poločasu mohl dokonat obrat, ale přestřelil.


Ve druhé části převzala iniciativu Stonava a mohla dát vítězný gól sama. Szczygiel pálil po rohovém kopu jen do obránce, faul pronikajícího Geršla ve vápně zase rozhodčí neodpískal. Odražený balon v 62. minutě zase nepropasíroval do sítě Petruňa. „Tady se lámal chleba, v té době jsme byli jasně lepší, ale nedali jsme ten potřebný gól,“ rmoutil se Frait.


A tak se zlomovým momentem stalo vyloučení Janáčka po druhé žluté kartě. Z následného přímáku totiž další odražený balon šťastně dopravil do branky Konečný a domácí museli za nepříznivého stavu 2:3 otevřít obranu. V nastavení pak dostali po mírném zaváhání Janáčka další gól, ale ten už nic neřešil.


„Snaha je u mužstva vidět, to je pro nás důležité. Může se prohrát, ale po dobrém výkonu, což hráči zatím splňují. Za předvedenou hru jim ztěží můžeme něco vytknout, opravdu se snaží. Pro nejbližší důležité zápasy však budeme muset změnit taktiku, asi budeme muset hrát více z obrany,“ přemýšlel Frait.


Branky: 29. Šurin, 37. Loder – 8. Roman, 16. Valas, 74. Konečný, 90(+1). Němec. Rozhodčí: Huff, žluté karty: 2:2, červená karta: 72. Janáček (S.), diváci: 100.


Stonava: Janovský – Janáček, Špinar, Hovůrka, Matwijkov (46. Franc) – Petruňa, Šurin (70. Kuchař), Geršl, Szscygiel – Loder, Minárik. Trenér: Vojtěch Minárik.


Další zápas hraje Stonava v sobotu v Bystřici.