IRP Český Těšín – Slavoj Bruntál 4:1 (1:0)

Českotěšínský lodivod Dalibor Damek si po prohraném utkání v Háji stěžoval na špatný přístup svých hráčů k utkání. Soudě podle sobotního výsledku proti Bruntálu jej domácí borci podstatně zlepšili.

„Hlavně v prvním poločase, ačkoliv jsme jej paradoxně vyhráli jen 1:0. Tam jsme měli až drtivý tlak a takto by měl výkon proti týmům ze spodku tabulky vypadat,“ souhlasně pokyvoval hlavou trenér Damek.

Domácí Béla již ve 4. minutě otevřel skóre po centru Groše, zlepšený přístup oproti duelu v Háji pak znamenal viditelnou převahu černožlutých barev Těšína, kterou však domácí nebyli s to přetavit v gólovou podobu. Dvakrát hlavičkoval pouze do brankáře Čelůstka, jednou Rác. Mendrok zase netrefil úplně prázdnou bránu.

I začátek druhé půle domácím vyšel. Zábelka převzal přihrávku od Mendroka a do protisměru brankáře zvýšil na 2:0. Bruntál se dostal nečekaně do hry v 55. minutě, kdy Rácovi podjely obě nohy a dva útočníci se řítili sami na Mrozka. Štěstí pro ně, že byli dva, protože gólman Těšína Vajďákovu střelu vyrazil a krátký byl až na dorážku Domitera.

Gól posadil Slavoj do sedla, ale byla to jen chvilková záležitost. Pak se domácí naštvali a přidali další dvě branky, které nápor soupeře definitivně odrazily. „Hosty branka osmělila, ale mí hráči si počínali zodpovědně,“ mohl pochválit svůj tým kouč Damek.

Nyní absolvují Těšíňané derby v Bohumíně, které pro ně bude jakousi generálkou na daleko prestižnější derby s Albrechticemi.

„Nám tyto těžší zápasy vyhovují. Hraje se nám v nich lépe než s papírovými outsidery. Zápasy s první pětkou a pak ještě Krnovem a Bohumínem, které já řadím do lepší skupiny klubů v soutěži, mají daleko větší kvalitu. Soupeř chce hrát, předvádí slušný výkon, nečeká jen v obranném valu na to, až se přiblížíme k jeho vápnu. A já pevně věřím, že Háj už se snad opakovat nebude,“ poznamenal se zdviženým ukazováčkem Damek.

Branky: 4. Béla, 49. Zábelka, 72. Mendrok, 79. Šmahaj – 55. Domiter. Rozhodčí: Durák, žluté karty: 1:1, diváci: 270.

Český Těšín: Mrozek – Sostřonek, Blažek, Rác, Popelka – Groš, Čelůstka, Mendrok, Béla (70. Hradečný) – Zábelka (60. Macoszek), Šmahaj (85. Pietroszek). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Český Těšín v neděli v Bohumíně.