Druhá liga je nyní přesně v polovině jarní části a Karvinští jsou tam, kde si nejpozději ve 23. kole, což je právě teď, přáli být – tedy ve středu tabulky. Nejbližší utkání ve Vítkovicích napoví, zdali tam zůstanou už nadobro, anebo si ještě tři čtyři kola vytrpí v sestupovém pásmu. Los totiž není obzvlášť příznivý. Po derby ve Vítkovicích čeká Karvinou lídr tabulky z vršovického ďolíčku a pak kromě Fulneku samí soupeři, jimž v závěru soutěže ještě o něco půjde.


MFK má za sebou nicméně mimořádně úspěšné období. Na jaře pravidelně sbírá bodíky a uniká ze spodních příček. Pokud by se hráčům podařilo přivézt nějaký ten bod i ze hřiště jiného ohroženého týmu z Vítkovic, byli by hráči téměř za vodou. Zvláště, když mají v záloze duel s beznadějně posledním Fulnekem.


„Samozřejmě chceme naši šňůru prodloužit, ale nečeká nás nic lehkého. Vítkovice mají na jaře prakticky stejně dobré výsledky jako my, z hlediska kvality kádru jsou na tom také totožně. Bude to tedy zřejmě naprosto vyrovnané utkání,“ domnívá se trenér MFK Leoš Kalvoda.


Vítkovičtí fotbalisté doma body nerozdávají. To ale Karviná také ne, navíc derby s regionálním rivalem je vždy specifický zápas. Třinec si před jarním duelem v Karviné také věřil a nakonec si odvezl „čytřku“…


„Vítkovice mají propracovanou obranu, moc gólů na jaře nedostávají. Hrají trpělivě zezadu a čekají na svou příležitost. Není to žádné bezhlavé útočení,“ ocenil pragmatický způsob hry soupeře trenér Kalvoda.


Ten se domnívá, že cesta k úspěchu bude zase vést hlavně přes trpělivost. „Budeme chtít hrát svou hru. Zkušení hráči v našem týmu jako je Radek Slončík, Honza Buryán, Marcel Pavlík, David Sourada či Martin Opic mají už svůj vyhraněný styl, který by neradi opouštěli a přizpůsobovali hře soupeře. Navíc nám přináší výsledky, takže není důvod cokoliv měnit,“ domnívá se Leoš Kalvoda.


Náladu mu můžou kazit jen zdravotní patálie dvou členů základní sestavy, neboť mladý Jursa má natáhnutý sval a zkušený Opic zase problémy s kotníkem. „Má to nakopnuté, ale pro zápas se to dá zatejpovat. Snad budou oba v pořádku,“ přeje si Kalvoda.