Sokol Dolní Lutyně – SK Čeladná 0:1 (0:0)

Domácí hráči odevzdali vše, co bylo v jejich silách. Po výkonu, který předvedli, si zasloužili znovu minimálně bod, stejně jako nedávno v Dětmarovicích. Jenže opět selhali v koncovce. „Neproměňujeme ani ty nejvyloženější příležitosti, to se pak těžko dá vyhrát. Před výkonem hráčů však musíme i tak smeknout pomyslný klobouk, ostatně nás pochválil i trenér soupeře. Řekl, že jsme na jaře byli nejsilnějším týmem, proti kterému Čeladná hrála,“ podotkl sekretář klubu z Dolní Lutyně Václav Šostok.


Za to si ale domácí nic nekoupí. Hned z první akce dostali po faulu na Bílého jedinečnou možnost jít do vedení díky penaltě, ovšem Figura ji napálil jen do brankáře a dorážející Posel trefil také jen gólmana.


V 5. minutě zazdil tutovku P. Vanečko, když sám z boku trefil jen tyč. „Mohlo to být 2:0 a soupeř by měl co dělat, aby si odsud odvezl nějaký ten bod,“ mínil po utkání Šostok.


Lutyně se snažila sympaticky dál. Vrchol jejího tlaku přišel po půlhodině hry, kdy se domácí hned čtyřikrát pokoušeli propálit balon do sítě soupeře, ale neúspěšně. „Nikdo z hráčů nedokázal zvednout míč, pořád trefovali jen brankáře a klubko hostujících hráčů, přikovaných na čáře sledovalo, co z toho vzejde. Samozřejmě při naší produktivitě z toho nevzešlo nic,“ mohl jen smutně rozhodit rukama Šostok.


Čeladná si během první půle také vytvořila dvě velké šance, jednou musel gólman Kubala vytahovat balon z šibenice a výrazně tak podržel svůj tým. Diváci sledovali v první půli na I. A třídu vynikající fotbal.


Aktivita Sokola neutuchala ani po přestávce, i když tempo jeho hry muselo zákonitě opadnout. „Nasadili jsme ho obrovské, to nešlo vydržet celý zápas,“ objasnil Šostok. Přesto mohl v 56. minutě poslat domácí do vedení Posel, jenže neuvěřitelně přestřelil bránu z malého vápna. „Pak jsme zahodili ještě jednu šanci a definitivně tím asi urazili fotbalového Pánaboha, protože Čeladná nám následně dala gól. Diváci však tvrdili, že po dvoumetrovém ofsajdu. Já tu situaci dobře neviděl, takže nemohu soudit,“ pravil Šostok.


Fakt je ten, že prodloužený balon Úlehly letěl na osamoceného Pflégra, který stál téměř na lajně, zatímco lutyňská obrana na malém vápně…


Branka: 78. Pfléger. Rozhodčí: Mikeska, žluté karty: 2:2, diváci: 180.


Dolní Lutyně: Kubala – Zuček, R. Matys, Čief, Hanusek – Figura, Posel, P. Vanečko, J. Vanečko – Bílý, Tvrdý (75. Pomkla). Trenér: Pavel Juřenčák.


Další zápas hraje Dolní Lutyně v sobotu v Brušperku.