TJ Valašské Meziříčí – Slavia Orlová 0:1 (0:0)

Domácí borci zahrozili v 9. minutě, kdy Macíček nastřelil tyč. To ale byla jediná pořádná akce soupeře. „Myslím, že jsme měli opět herně navrch, Valaši se sice snažili, ale vyložené šance neměli. Pomohlo jim spíše to, že hráli celý poločas po větru. Ten byl opravdu silný, takže jsme chtěli hlavně přestát první půli bez inkasované branky,“ nastínil záměry Orlové její sekretář Josef Štěpánek.

Valašské Meziříčí z podpory větru opravdu těžilo a z toho vznikaly i nebezpečné situace, ovšem do pořádného zakončení Slavia své hostitele nepouštěla. Výimkou byla střela Marka, kterou Szarowski tak tak vyškrábl a míč před brankovou čárou odklidila do bezpečí rázným odkopem orlovská obrana.

Hosté předvedli dvě pohledné akce. Ve 26. minutě střílel po úniku Z. Kadlčák, ale byl z toho pouze roh. V 41. minutě zase Förster přihrál Sochorovi, který jen těsně minul domácí branku.

Když se Orlová brzy gólově neprosadila v první části, tak to zkusila ve druhé. Hned tři minuty po zahájení tečoval do sítě polostřelu Kušníra Z. Kadlčák – 0:1.

Po hodině hry pak vypíchl na půlicí čáře míč opět Z. Kadlčák, postupoval sám na brankáře, ale poslal míč těsně vedle. O chvíli později jej napodobil Kušnír. Pěkný fotbalový moment předvedli slávisté v 75. minutě. Centr Ličky prodloužil hlavou Z. Kadlčák na volného Kopla, ten ovšem přestřelil prázdnou bránu. V předposlední minutě pak ránu Prčíka vyrazil s velkým úsilím mimo své tyče gólman Meziříčí.

„Domácí útočili sporadicky. Přehráli jsme je, ale zase jsme nevyužili poměrně dost šancí, a to nás mohlo při ojedinělé gólové akci soupeře mrzet,“ upozornil Josef Štěpánek. Slavia dosáhla na desátou výhru v soutěži a dorovnala tak svou bilanci remíz.

Branka: 48. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Sedlář, žluté karty: 1:0, diváci: 185.

Orlová: Szarowski – A. Věčorek, F. Kadlčák, Sochora, Skácelík – Bajzath, Kušnír (67. Široký), Förster, Lička (82. Prčík) – Z. Kadlčák, Kopel (88. Stračánek). Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Havířovem.