FK Bohumín - IRP Český Těšín 0:0

Hosté zvolili pro zápas účelnou taktiku. Zpočátku drželi míč a nechali Bohumín běhat. Po přestávce, s tím jak domácím ubývaly síly, chtěli gólově udeřit. „Ta taktika se ukázala jako správná, bohužel poslední a nejdůležitější bod programu – střílení branek – jsme nenaplnili,“ posteskl si trenér českotěšínského mužstva Dalibor Damek.


Jeho svěřenci si vytvořili celou plejádu šancí v posledních dvaceti minutách utkání. Na domácí branku se valil útok za útokem, jenže hrdinou zápasu byl domácí brankář Jan Skupeň. Ten zlikvidoval dobré tři samostatné nájezdy soupeře, další tutovky spálili Těšíňané sami. Nakonec mohli i prohrát, kdyby svou obrovskou šanci v 75. minutě proměnil Neuwirth. „Vzhledem k průběhu hry by to ale bylo pro nás nespravedlivé,“ domníval se Damek.


Bohumín poctivě bránil a v první půli mohl jít do vedení po akci Ciesarika, na jehož pokus nenaběhl Šebek. „Mohl zavřít zadní tyč. Kdybychom vedli, mohlo to být zajímavé. Jestliže pan Damek před zápasem na naši adresu prohlásil, že patříme k lepším týmům soutěže, pak nás jeho slova velmi potěšila. My zase můžeme říct, že jsme hráli proti velice kvalitnímu týmu a proti takovým se nám hraje daleko lépe než s papírovými outsidery. Tyhle zápasy jsou totiž o fotbale a ne o bránění a zdržování,“ vrátil Těšínu kompliment trenér Bohumína Václav Štverka.


Trenér Damek se po utkání zlobil na neproduktivitu svých hráčů. Hosté si v romezí 60. až 90. minuty vypracovali fůru gólových možností, ale nedokázali využít ani jednu a v honbě za prvním místem ztratili. „To by mě ani tak nemrzelo, otázka postupu do divize u nás není na programu dne. My na nic netlačíme, necháváme tomu volný průběh. Z toho množství šancí, které jsme si v Bohumíně vytvořili, se ale musí aspoň minimum proměnit,“ dodal otráveně Damek, jehož příliš nenadchl ani stav hřiště. „To jsme rovnou mohli hrát na poli. Myslím, že pro město Bohumín je takové hřiště neadekvátní,“ přidal k dobru svou poznámku.


V tom se s trenérem Štverkou shodli. „Nás to taky mrzí, kluci si chtějí zahrát fotbal, ale teď máme hřiště vysušené, hrbolaté. Taky jsme naštvaní,“ podotkl kouč Bohumína. Jeho tým ve druhém poločasu přestál přehršli českotěšínských šancí, kdy od 60. minuty převzali hosté iniciativu. „Obranu držel Fluxa, vyhrané hlavičkové souboje obstarával Košťál. Podržel nás i Skupeň, na druhou stranu kdyby občas dříve vyběhl, mohl si ušetřit nervy s likvidováním šancí soupeře,“ pravil bohumínský Václav Štverka.


Skupeň nejprve vychytal v nájezdu Mendroka, v 63. minutě pálil dobře Zábelka, trefil však jen bránícího hráče Bohumína. Za chvíli potáhl míč Sostřonek, vypálil ale nad. Pak upaloval sám na Skupeně Zábelka, bohumínský brankář ale znovu zasáhl.


Následovala obrovská možnost Bohumína, kdy se prozměnu zaskvěl Mrozek a zničil střelu Neuwirtha. Pak už zase přišly šance hostů. Nejdříve měl Skupeň štěstí, když Groš z hranice penalty vysoko přestřelil. Pak ale výtečný bohumínský gólman chytil šanci zcela osamocenému Grošovi a v 82. minutě prováhal ideální možnost k zakončení i Hradečný.


V závěru po jednom z rohových kopů odhlavičkovali zadáci Bohumína balon k volnému Bélovi, jeho dorážka se však zastavila na zádech jednoho z bránících beků a byl z toho zase jen roh. V poslední minutě utekl po straně Groš, našel na malém čtverci Hradečného, ten ale pálil rovněž vysoko nad. „Když nedáme gól, tak zkrátka nemůžeme vyhrát,“ pokrčil rameny Těšíňan Damek.


„Hosté nás v defenzivě hodně prověřili. Teď v sobotu to bude asi podobné, ale jak jsem již řekl, proti kvalitním týmům hrajeme rádi. I my máme svou kvalitu a do Jakubčovic se jedeme normálně poprat o body. Na podzim jsme je doma porazili, věříme si i teď,“ dodal Štverka, jehož v týdnu nepotěšil zkušený O. Gábor, jenž mu oznámil, že s aktivním fotbalem v áčku končí a už si půjde jen občas zakopat za rezervu v okresním přeboru.


Rozhodčí: Pobořil, žluté karty: 1:1, diváci: 330.


Bohumín: Skupeň – Pluta, Fluxa, Košťál, Tvrdý – Ciesarik, Kornák (30. Kubinski), M. Štverka, Šebek (78. D. Štverka) – Neuwirth, Voznica. Trenér: Václav Štverka.


Český Těšín: Mrozek – Sostřonek, Blažek, Rác, Popelka – Groš, Pszczolka (53. Zábelka), Čelůstka, Martínek (63. Hradečný) – Mendrok, Šmahaj (79. Béla). Trenér: Dalibor Damek.


Další zápas hraje Bohumín v sobotu v Jakubčovicích, Český Těšín také v sobotu s Lískovcem.