TJ Smilovice – DF Horní Suchá 3:0 (1:0)

Jelikož oba celky znaly na jaře zatím pouze pocit výhry, očekávalo se od vzájemného střetu atraktivní utkání. Očekávání nakonec naplnili jen domácí.


Do první vyložené šance zápasu se dostal hostující Przywara, když po třech minutách od úvodního hvizdu běžel sám na gólmana Smilovic. Jenže nezvolil vhodné zakončení a jeho střelu gólman s přehledem lapil.


V 10. minutě se už skóre měnilo, když se kopala penalta po zbytečném zákroku brankáře Gradka. Ten sice penaltu Ganczarczykovi lapil, ale na dorážku Ligotského už byl krátký.


Do konce poločasu se naskytla Sušanům jen jedna příležitost, ale na centr Janovského Jeziorski nedosáhl. První půle se dohrála v nervózním duchu za převahy Smilovic, ale další branka už nepadla.


Druhou pětačtyřicetiminutovku začali domácí zajímavě. Po třinácti minutách se Ligotský nevyjádřil zrovna hezky na stranu hlavního rozhodčího a poroučel se po červené kartě do kabin.


Oslabení domácí nedbali na poměr sil a o chvíli později utkání definitivně rozhodli. Sušané v 62. minutě neuhlídali rychle rozehranou domácí akci a Červený po brejku zvýšil na 2:0.


Otřesení hosté pak jen o pouhou minutu později inkasovali znovu. Výkop z pětky šel za obranu na zapomenutého Ganczarczyka, který přes vyběhnuvšího Gradka s přehledem zvýšil na konečných 3:0. „To byl náš zkrat, který rozhodl o výsledku,“ pravil po zápase trenér Horní Suché Pavol Sýkora.


Jeho svěřenci ve zbývajícím čase nedokázali využít převahu jednoho muže v poli ani na korekci výsledku, takže odešli ze hřiště na jaře poprvé jako poražený tým.


„Dnes jsme si vybrali jeden z těch slabších dnů. Někteří hráči oproti minulým zápasům výkonnostně zklamali. O naději na lepší výsledek jsme se připravili vlastními chybami a herní nedisciplinovaností v určitých situacích,“ podotkl trenér Sýkora s dodatkem, že do příštího utkání se jeho tým jistě zase zvedne.


Branky: 10. Ligotský, 62. Červený, 63. Ganczarczyk. Rozhodčí: Burian, žluté karty: 4:2, červená karta: 58. Ligotský (S.), diváci: 200.

Horní Suchá: Gradek – Firla, Kotásek (79. Slovík), Čermák, Osika – Przywara, Janovský, Barát (65. Beránek), Jeziorski – Kaleta, Příborský (86. Bebenek). Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.