Bod z Karviné berete?
S ohledem na průběh zápasu a na to, že jsme prohrávali, má i ten bod pro nás velkou cenu. Domácí hráli fakt výborně, my srovnali až v závěru, takže remíza je pro nás dobrá. A myslím, že i zasloužená, protože ve druhé půli jsme měli herně více ze hry.


Dalo se vytěžit více?
Kdybychom hned zkraje druhé půle dali gól na 1:1, mohli bychom pomýšlet i na tři body. Gólman Karviné ale skvěle zasáhl a my se museli tlačit dopředu dál.


V první půli však tlačila spíš Karviná…
Nevím, čím to bylo, ale nepodali jsme náš obvyklý výkon. Máte pravdu, že domácí měli v první půli navrch, my byli nějací malátní. Ale i tak jsme mohli srovnat. Dalibor Slezák tam měl dobrou hlavičku. Ve druhé části šel náš výkon nahoru.


Trenér vás asi upozorňoval na rychlé starty Karviné, že?
Přesně tak, věděli jsme o tom, že Karviná doma pokaždé v prvních minutách vstřelí gól. Teď nám dala gól z přímáku, tam asi Radek Sňozík neměl šanci. Při dalších zákrocích nás ale podržel.


Již brzy můžete rozhodnout o svém postupu do nejvyšší soutěže.
I proto má ten bodík z Karviné velkou váhu. Když jej potvrdíme doma proti Slovácku, budeme už hodně blízko.


Jste přirovnáván k Tomáši Rosickému jako velká naděje českého fotbalu. Vnímáte ty hlasy a jak na vás vůbec doléhají?
Přiznám se, že se těm hlasům snažím vyhýbat, nemyslet na ně a soustředit se na hru. Někdy to jde ale těžko. S tím člověk nic neudělá. Abych pravdu řekl, teď mě to spíš rozptyluje a vadí, protože prožívám hektické období. Hrajeme s Bohemkou o postup, připravuji se na maturitu a do toho dělám autoškolu. Je toho fakt moc.


A co pro vás bude důležitější? Zvládnutá maturita nebo postup s Bohemkou?
To je hodně zajímavá otázka. Teď jak z toho ven? Ale takhle – to jsou rozdílné věci. Postup s Bohemkou nezáleží jen na mě. Na hřišti je nás jedenáct, je to kolektivní dílo. Tam na to nejsem sám. U maturity budu odkázán jen na sebe, tam se s tím budu muset poprat jen já. Spíš bude záležet na tom, jestli budu mít štěstí na vytáhnutou otázku (smích).