IRP Český Těšín – Sokol Lískovec 4:0 (1:0)

Trenér domácího mužstva Dalibor Damek byl na soupeře pečlivě připraven. „Viděl jsem dva jejich zápasy, spíše šlo o to udržet na uzdě emoce,“ pravil kouč IRP.


V dresu Lískovce nastupují tři bývalí hráči Těšína Vojvodík, Myšinský a Čerňák, kromě nich hrál i Chlebek, někdejší hráč Karviné a Šrámek, bývalý hráč Havířova či Dětmarovic. Ti všichni asi měli o motivaci postaráno.


Domácí měli povedený vstup do zápasu, když hned v 8. minutě skóroval do protipohybu brankáře Groš. Během půlhodiny mohli Těšíňané vést již 4:0, ale další tři šance spálil Zábelka. Dvě poslední byly přitom z kategorie vyložených, kdy Zábelka postupoval sám na gólmana, ale podobně jako před týdnem v Bohumíně neuspěl. Zřejmě bude muset nájezdy na trénincích ještě více pilovat.


Lískovec nevypadal, že by mohl domácí ohrozit. Jeho jedinou povedenější akcí byl průnik Čerňáka, kterému vystavil včasným vyběhnutím stopku zkušený Mrozek. To bylo ze strany hostů vše.


Do druhé půle provedl trenér Damek změnu v sestavě. „Nebyl jsem spokojen s prací útočníků,“ objasnil. Brzy musel střídat podruhé, protože sestava Těšína si vyžádala reorganizaci. Chybu Groše totiž hasil Rác, který likvidoval brejk Lískovce jen za cenu červené karty. Pak střídal i Groš, jehož nahradil navrátilec Zima.


Ke smůle domácích však dostal brzy ránu do ledvin Hradečný a stal se prakticky nepoužitelným.


„Už jsem ale nemohl střídat, takže Hradečný zůstal na hřišti,“ podotkl trenér Damek. Domácí borec přes velké bolesti statečně dohrál, posledních dvacet minut posloužil svému týmu jako šachová figurka na levé straně hřiště, kde vyplnil volný prostor. Domácí pak zbytek hřiště oběhali i v devíti, vlastně v osmi, když nepočítáme brankáře Mrozka. Přesto stihli neškodnému soupeři nasázet ještě další tři góly.


Velkou roli při nich sehrál Čelůstka, který všechny obstaral. Nejprve vybojoval míč, našel uličkou Šmahaje, ten zrychlil a starším hráčům Lískovce hravě unikl – 2:0. V 73. minutě si Čelůstka vyměnil míč se Zimou a sám skóroval – 3:0. Pak zase vybojoval míč, posunul ho Šmahajovi a bylo to 4:0. Poslední šanci po ose Čelůstka – Zima – Šmahaj spálil autor dvou gólů Šmahaj.


„Udělali jsme další krok k našemu umístění na předních pozicích v tabulce. Je dobře, že vytváříme tlak na ostatní týmy, zejména na vedoucí Jakubčovice. My totiž můžeme hrát v úplném klidu, postupové ambice nemáme, a tak nás výsledky moc netrápí,“ zopakoval Damek týden starou větu.


Branky: 68. a 83. Šmahaj, 8. Groš, 73. Čelůstka. Rozhodčí: Záloha, žluté karty: 0:1, červená karta: 50. Rác (Č. T.), diváci: 160.


Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Blažek, Rác, Popelka – Groš (65. Zima), Čelůstka, Mendrok, Martinek (56. Pietroszek) – Zábelka (46. Hradečný), Šmahaj. Trenér: Dalibor Damek.


Další zápas hraje Český Těšín ve středu v Bohuslavicích.