Z duelů proti rovněž ohroženým týmům si připsali čtyři body. Zvláště cenná je hlavně výhra 1:0 z Bystřice. O víkendu sice domácí zisk cenných bodů nepotvrdili další výhrou, ale udrželi Libhošť pod sebou a v konečném důsledku navíc získali, neboť další ohrožené celky ztrácely. „Máme sice jen bodík, ale v závěrečném účtování může mít cenu zlata,“ mínil po sobotním utkání proti Libhošti předseda stonavského klubu Jiří Frait.

SK Stonava – FC Libhošť 1:1 (0:0)

Domácí fotbalisté nenavázali na předchozí výkon v Bystřici. Zvláště obranné řady tentokrát haprovaly. „V Bystřici to byl takřka bezchybný výkon, tady jsme jen v prvním poločase udělali tři velké kiksy, které zneškodnil brankář Glogár. Jen díky jeho pohotovosti to bylo po přestávce stále 0:0,“ vyzdvihnul přínos gólmana Lukáše Glogára předseda klubu a provizorní kouč Stonavy Jiří Frait.

Domácí hráli v prvním poločase špatně, hosté byli fotbalovější a zasloužili si vést. Jedinou pořádnou možnost Stonavy měl Szczygiel a to bylo málo.
Teprve ve druhé části šel výkon domácí sestavy nahoru a hra se vyrovnala. Stonava zlepšila součinnost hráčů v obranné formaci, jezdiči na lajnách Petruňa na jedné a Szczygiel na druhé straně, se činili o zásobování centrů pro útočníky. Právě výborně hrající Miroslav Petruňa zařídil domácím v 72. minutě vedoucí gól, když mu míč sklepl Loder. Vítězství však neznamenal.

Špinar v 86. minutě odklidil míč na rohový kop, po něm si balon zasekl Jachník, naznačením doleva zmátl obránce Stonavy a jeho centr hlavou šťastně usměrnil do Glogárova protipohybu Indrák – 1:1.

„Gól v závěru pokaždé naštve. Vzhledem k průběhu hry je ale remíza asi spravedlivá. Libhošť u nás předvedla opravdu kvaliní výkon. My teď musíme přivézt něco z venku, hlavně v Raškovicích, kde se hraje na menším hřišti, by nám to mohlo vyhovovat,“ myslí si Frait.

Branky: 72. Petruňa – 86. Indrák. Rozhodčí: Čuba, žluté karty: 1:1, diváci: 100.

Stonava: Glogár – Matwijkov, Janáček, Šurin (86. Čamaj), Franc – Petruňa, Geršl, Minárik, Szczygiel – Hovůrka (64. Špinar), Loder. Trenér: Vojtěch Minárik.

TJ Bystřice – SK Stonava 0:1 (0:0)

V Bystřici předvedli Stonavští asi nejpovedenější jarní výkon. Soupeř se nedostal téměř k ničemu. Kromě gólu Lodera trefil ještě Petruňa břevno. Stonavští trenéři pozpřeházeli sestavu, do obrany dokonce zařadili France, kterému se v útoku nedařilo. „Hráli jsme v obraně opravdu koncentrovaně, zápas se nám vydařil. Za celou dobu jsme udělali jedinou chybu,“ komentoval důležitou výhru Jiří Frait.