EPO Frenštát p. R. – Slavia Orlová 0:1 (0:1)

Orlovský tým měl totiž celý zápas obrovskou převahu a několik vyložených šancí nevyužil. Vyhrál tak pouze hubeně 1:0.

Slávisté nastoupili s odhodláním přivézt domů plný počet bodů. Soupeře ze spodku tabulky převyšovali herně i takticky. Když Frenštát poznal, že to nepůjde kombinačně ani technicky, uchýlil se k faulům.

Jako první se do šance dostal v 10. minutě Kopel. Od Ličky obdržel naprosto přesný pas, ale sám před gólmanem nepropasíroval balon do sítě ani napodruhé.

V 18. minutě vypustil Förster ze své kopačky projektil a brankář domácích měl co dělat, aby míč vytlačil na rohový kop. Po něm zakončoval hlavičkou Z. Kadlčák, ovšem domácí obrana na poslední chvíli odkopla míč z brankové čáry.

Ve 22. minutě se k trestnému kopu za hranici šestnáctky postavil Boris Förster a trefil na milimetr přesně šibenici domácí branky – 0:1.

„Přehrávali jsme soupeře kombinačně, zaslouženě jsme vedli. Frenštát se sice snažil, ale vlastně nás vůbec neohrozil,“ hodnotil zápas Josef Štěpánek.
V 52. minutě zkoušel štěstí opět Z. Kadlčák, gólman rozklekem zachránil. O chvíli později předvedli hosté nejhezčí akci zápasu. Po bratrské spolupráci bratří Kadlčáků střílel Filip těsně nad branku. Tato akce si zasloužila gól.

Orlované nicméně až do konce kontrolovali hru. „Snažili jsme se zúročit ještě něco z brejků, ale nepodařilo se. Výsledek 5:0 pro nás by myslím odpovídal poměru sil daleko více,“ mínil závěrem Štěpánek.

Branka: 22. Förster. Rozhodčí: Talpa, žluté karty: 2:2, diváci: 220.

Orlová: Szarowski – Věčorek, F. Kadlčák, Sochora, Skácelík – Bajzáth (87. Gazda), Kušnír (67. Široký), Förster, Lička (82. Prčík) – Z. Kadlčák, Kopel. Trenér: Josef Jadrný.

Další zápas hraje Orlová už ve středu v Rýmařově.