Sokol Dolní Lutyně – Pražmo/Raškovice 2:2 (1:1)

První půli provázel rychlý start na obou stranách. Domácí už od 5. minuty prohrávali, kdy na přední tyči nepokryli Kacíře, který míč hlavou škrtl do brány – 1:0. „Byla to zbytečná nepozornost. Sice jsme téměř okamžitě srovnali, ale místo našeho vedení byl nerozhodný stav,“ pravil sekretář klubu z Dolní Lutyně Václav Šostok.

Vyrovnávací branka Figury však stála za to. Lutyňský záložník se do míče nádherně opřel a nechytatelnou šlupkou k tyči kopíroval góly prvoligových hráčů. To domácí povzbudilo, takže přišel jejich nápor.

Ten mohl korunovat brankou P. Vanečko, jenže v rozhodující chvíli uklouzl a ze tří metrů poslal balon pouze do tyče. Raškovice nechtěly být pasivním přihlížejícím, a tak se také pustily do útočení. Moc se nebránilo, útoky se střídaly na obou stranách a diváci viděli kvalitní fotbal.

„Nejslabším článkem na hřišti byl rozhodčí Šnek, který jako jediný hru kouskoval,“ nechápal Šostok některé výroky hlavního arbitra, jenž dělal čest svému jménu.

Lutyně se i tak dostala ještě do dvou šancí. Zučkův přímý kop lízal tyč, balon měl jít o deset centimetrů vedle. Tentýž hráč pak neuspěl ani se střelou z dvaceti metrů. Ta skončila také těsně mimo.

Svižný fotbal pokračoval i po změně stran. Raškovice se neuchýlily k bránění bodu, hrály aktivně a od 60. minuty se hra vyrovnala.

Domácí si pak vypracovali perfektní možnost, v níž Figura poslal balon do jasné pozice Čiefovi, ale ten levačkou trestuhodně minul odkrytou bránu. Trestuhodně proto, že hned v 76. minutě si na Kaulincovo přistrčení hlavou naběhl Kacíř a bombou z 25 metrů nádhernou táhlou ranou vymetl šibenici. Tenhle gól by mohl směle konkurovat v hitparádě branek anglické Premier League.

Prakticky hned po rozehrání byl faulován ve vápně Tvrdý a kopala se penalta. Po sérii nezdarů v předchozích kolech se k ní postavil tenotkrát Posel– a nedal! Také dorážka skončila u brankáře. „Byla to už sedmá zahozená penalta během sezony,“ bědoval sekretář Šostok.

Nakonec se Sokol zaslouženého vyrovnání dočkal. Mělo v něm prsty střídající eso Osička. Ten utekl po straně, nacentroval na hlavu Čiefa, který se nemýlil – 2:2. „Ztratili jsme body, ale hosté si za předvedenou hru nějaký bodík zasloužili,“ uznal Šostok. „Kdybychom ale proměňovali pokutové kopy, už jsme dávno zachránění,“ připomněl vyrovnanou situaci na konci tabulky.

Branky: 9. Figura, 80. Čief – 5. a 76. Kacíř. Rozhodčí: Šnek, žluté karty: 2:3, diváci: 150.

D. Lutyně: Kubala – Zuček, Matys, Čief, Hanusek – Figura, Posel, Habrda (60. Osička), Tvrdý – P. Vanečko, J. Vanečko. Trenér: Pavel Juřenčák.

Další zápas hraje Dolní Lutyně v sobotu ve Staré Bělé.