1. BFK Frýdlant n. O. – Lokomotiva Petrovice 2:2 (2:1)

Za normálních okolností by byl bodík z horké frýdlantské půdy dobrý. V situaci, kdy Lokomotiva potřebuje vítězit, je ovšem nedostačující. A navíc šance na všechny tři tu rozhodně byla. „Bohužel už to skutečně vypadá, že dosáhneme maximálně na třetí místo. Příští kolo asi rozhodne,“ připomněl trenér petrovických borců Dušan Kohut zřejmě stěžejní zápasy, které fanoušky v dalším kole čekají, a to Petrovice – Nový Jičín, Albrechtice – Jakubčovice a Pustá Polom – Český Těšín.

Lokomotiva, jež musela hrát bez Urbana (má zlomenou kůstku a dlahu), měla valnou část utkání navrch, ale hraje se na góly. Frýdlant hrozil převážně ze standardek, z nichž ale také dvakrát udeřil. Tady byly chybějící centimetry Urbana citelně znát.

Už ve třetí minutě kopali domácí roh, petrovičtí hráči zůstali stát jako opaření a Mandičák jim nasadil brankový handicap.

Hosté přidali na obrátkách, ačkoliv jim zrovna moc nepomohlo vynucené střídání důležitého stopera Bernatíka. Kombinace byly sice hezké i účelné, ale končily před vápnem Frýdlantu. Až ve 31. minutě utekl po pravé straně Lukan, načechral míč pro hlavu Šustera a ten využil svých zkušeností – 1:1.

Alespoň remízu si však Petrovičtí do šaten nepřinesli. Ve 41. minutě vyrobili faul před vápnem, k míči se postavil Hradil a prudkou ranou z 25 metrů dal gól. Brankář M. Sabela si na jeho trestňák sáhl, stačil jej vytlačit na břevno, ale ne tak, aby se od něj odrazil ven – 2:1.

Nástup do druhé půle patřil hostům. Už po pěti minutách kopal Miko roh, skokan Skřižovský se vyšrouboval do vzduchu a přehlavičkoval i dvoumetrového gólmana Šmajstrlu – 2:2.

V dalších minutách se dění na hřišti uklidnilo. Převahu měli hosté, ale hráli jen po šestnáctku. S přibývajícím časem stupňovali tlak. „Bod nám při konstelaci dalších výsledků nestačil,“ vysvětlil sázku na ofenzivu kouč Kohut. Snaha jeho týmu mohla být korunována vítěznou trefou.

V 88. minutě vytvořili hráči Lokomotivy před frýdlantskou bránou hotové rodeo. Klimek trefil při ostřelování Šmajstrlovy svatyně tyč, k míči se dostal Skřižovský, gólman zachránil, balon se zase odrazil ke Skřižovskému, ten napálil v chumlu stojících hráčů jednoho z obránců a pak nakonec přestřelil!

Tři body byly tedy blízko, ovšem odpluly do nenávratna a s nimi nejspíš i naděje Lokomotivy na letošní postup.

Branky: 3. Mandičák, 41. Hradil – 31. Šuster, 50. Skřižovský. Rozhodčí: Jantoš, žluté karty: 4:3, diváci: 280.

Petrovice: M. Sabela – Pacanovský (73. Pavlík), Bernatík (30. Skřižovský), Směták, Klimek – Kumpán, Bielan, Anastazovský, Miko – Šuster, Lukan (87. D. Sabela). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Novým Jičínem.