Lokomotiva Petrovice – SC Pustá Polom 4:2 (3:1)

Lokomotivě se při pátečním bagu zranil gólman M. Sabela, a tak jej na zápas musel zastoupit dorostenec Hladoník.

Jeho spoluhráči zprvu asi zapomněli na to, že v bráně nemají obvyklou oporu a nechali soupeře, aby si během krátké chvilky vytvořil tři slušné šance.
„Během prvních tří minut jsme mohli klidně prohrávat 0:2,“ zlobil se sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Naštěstí pro domácí Kozel přestřelil a Radek Valošek trefil pouze tyč. V 9. minutě pak ještě neuspěl Jurča. Nedáš-dostaneš, říká otřepané pravidlo a v 15. minutě se to potvrdilo. První pěkná akce Lokomotivy skončila gólem, když centr Mika zužitkoval Anastazovský – 1:0.

Pak už domácí hráli v obraně přeci jen pozorněji. V 21. minutě vyrobil neohrabaný faul na Bielana ve vápně Šmíd a Šuster z penalty zvýšil na 2:0. Vítězný gól to ale nebyl. O osm minut později propadla Hladoníkovi mezi rukama střela šutéra Mikulenky a nastalo zase drama.

Naštěstí pro domácí byli o víkendu petrovičtí střelci docela produktivní. Urban namazal Bielanovi a ten upravil zpět na dvoubrankový rozdíl.

Start do druhé půle měli Petrovičtí zase špatný a tentokrát už se to bez gólové pohromy neobešlo. Mikulenka si zpracoval na malém vápně míč a nedal Hladoníkovi šanci – 3:2. Na hřišti se jen do 60. minuty odehrávaly samé zajímavé momenty. Předváděl se otevřený a hezký fotbal.

Klimek pálil těsně nad, ale v 58. minutě domácím zatrnulo. Po faulu Anastazovského v pokutovém území se kopala penalta proti Petrovicím. Balon si postavil Mikulenka, evidentně měl chuť na hattrick, ale Hladoník dvojnásobně napravil svou chybu u prvního gólu a střelu vyrazil!

„To byl zlomový moment utkání, protože pak už jsme se snažili znovu o zodpovědný návrat k defenzivě,“ dodal Kencki. A skutečně, ve zbytku zápasu už hráli převážně domácí. Urbanův volej sice trefil jen gólmana, ale Šusterova hlavička po centru střídajícího Lukana již svůj cíl našla – 4:2. „Vítězství jsme potřebovali. Teď už jen čekáme na jediné zaváhání našich soupeřů a uvidíme, jestli nám to bude stačit nebo ne,“ pravil Kencki. Tři kola před koncem je situace nadále otevřená.

Branky: 21. z pen. a 73. Šuster, 15. Anastazovský, 36. Bielan – 29. a 47. Mikulenka. Rozhodčí: Richtár, žluté karty: 3:1, diváci: 130.

Petrovice: Hladoník – Klimek, Směták, Bernatík, Pacanovský (64. Lukan) – Miko, Kumpán, Bielan, Urban (84. J. Skřižovský) – Anastazovský, Šuster (88. Pavlík). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Háji ve Slezsku.