SK Dětmarovice – SK Stonava 7:2 (1:0)

Stonavští byli kvůli dovoleným a zraněním hráčů nuceni sáhnout do rezerv, čili do dorosteneckých řad, takže od začátku zápasu na plac vyběhli i Kusin a Růžička. První poločas však jejich debaklu nenasvědčoval ani omylem. Domácí sice vedli, ale před koncem poločasu mohl srovnat Loder. Po centru Petruni se zjevil v čisté šanci, avšak trefil jen gólmana. „To jsme měli štěstí. Chtěli jsme postavit sestavu co nejofenzivněji a rychle rozhodnout, ale to se nám v první půli nedařilo. Vysvobodil nás až gól Martinčeka, který dobře uzavřel pravou stranu a z pozice beka skóroval,“ podotkl trenér Dětmarovic Petr Czyž.


Na začátku druhé půle vyrobil penaltový faul na Schimkeho mladíček Kusin, Špička upravil na 2:0 a za tohoto stavu už se domácí uklidnili. „Naše hra se naopak po dalším gólu zbourala. Bojujeme o udržení, kluci to zkrátka neunesli,“ podotkl vedoucí mužstva ze Stonavy Martin Švagřík.


Slepené branky Punčocháře a Špičky během dvou minut pak odstartovaly domácí střelnici a když góly ve stonavské síti přibývaly, Dětmarovicím v mysli jistě stanul loňský výsledek, který chtěli soupeři vrátit. „Čekali jsme od soupeře nějakou nepříjemnost, přeci jen bojuje o záchranu, ale za stavu 4:0 už nebylo co řešit,“ dodal Czyž.


Za stavu 6:0 zaznamenal čestný úspěch Stonavy v 72. minutě hrající kouč Minárik, ale svůj tým k nějakým střeleckým dostihům nevybudil. Dětmarovice pak znovu utekly na rozdíl šesti branek. Poslední slovo měl stonavský Petruňa. „Na domácích bylo poznat, že nám ten debakl z loňska chtějí za každou cenu vrátit. Hecovali je diváci, asi by hráli jinak, kdyby ten debakl nepřišel,“ podotkl sekretář stonavského klubu Martin Cyroň.


Domácí rozlučka Dětmarovic se vyloženě povedla. Navíc Smilovice ztratily a druhé místo Czyžova souboru už nabývá jasnějších kontur. „Teď už si to můžeme zpackat jen sami,“ připustil kouč Dětmarovic. Jeho hráči nyní opouští vlastní trávník, který čeká rekonstrukce. „Travnatá plocha potřebuje regeneraci,“ vysvětlil Petr Czyž.


Branky: 48. z pen., 57. a 79. Špička, 70. a 84. Kozubík, 55. Punčochář, 41. Martinček – 72. Minárik, 88. Petruňa. Rozhodčí: Galásek, žluté karty: 1:0, diváci: 150.


Dětmarovice: Chlebek – Martinček, Novák, Kněžík (60. Bartečko), Ligocký (68. J Czyž) – Schimke, Maleňák, Špička, Kozubík – Matušík, Punčochář. Trenér: Petr Czyž.


Stonava: Glogár – Matwijkov (46. Čamaj), Janáček, Hovůrka, Kusin (65. Špinar) – Růžička (62. Kuchař), Szczygiel, Geršl, Petruňa – Loder, Minárik. Trenér: Vojtěch Minárik.


Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Lichnově, Stonava v sobotu v Čeladné.