FK Bystřice p. H. – Slavia Orlová 3:3 (1:2)

V posledních dvou kolech Orlovští zároveň rozhodují o tom, kdo divizní soutěž opustí. O víkendu hráli v Bystřici pod Hostýnem, která bojuje o poslední sestupový flek s Hranicemi. S těmi se Slavia utká v posledním kole. Hranicím stačí k udržení bod. Když prohrají, může se na ně Bystřice dotáhnout vítězstvím ve Valašském Meziříčí, kterému nejde o nic. Vzájemné zápasy by pak poslaly o patro níže Hranice.


Z toho důvodu asi Bystřici zrovna moc nepotěšil vyrovnávací gól orlovského Kušníra, který v 90. minutě rozhodl o konečné dělbě bodů.


„To asi ne, ale předváděli jsme celkem ofenzivní hru, takže remíza je daleko spravedlivější než kdybychom prohráli,“ podotkl sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Orlovští na jaře pod vedením trenéra Jadrného vůbec předvádějí ofenzivnější hru. Ale v posledních kolech také podstatně více inkasují. Obrana Slavie neměla ani v Bystřici svůj den.


Hosté sice po dorážce Sochory z rohového kopu znovu rychle vedli, což se letos již stává tradicí, ale poměrně brzy také gól dostali. Po standardce a odraženém míči se do něj opřel P. Kotas a uklidil ho do sítě – 1:1.


Slávisté odpověděli bombou Förstera, kterou s námahou vytlačil gólman Bystřice na roh. Pak šel po chybě Kadlčáka sám na gólmana Zezulka, ale Szarowski ho vychytal. Na nedostatek práce si orlovský brankář určitě stěžovat nemohl. Zasahoval do poločasu totiž ještě dvakrát v těžkých situacích.


Po centru Förstera poslal hosty znovu do vedení hlavičkující Bajzath a do kabin šli s veselou hosté. S veselou z nich také přišli, ale brzy je elán opustil. Domácí během šesti minut otočili skóre po chybě A. Věčorka, který nevyskočil na míč, a pak po selhání celé obrany. Nakonec po závaru v 90. minutě alespoň vyrovnal výše zmiňovaný Kušnír.


Branky: 8. P. Kotas, 50. Františák, 56. Zezulka – 3. Sochora, 39. Bajzath, 90. Kušnír. Rozhodčí: Wolf, žluté karty: 3:3, diváci: 120.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, F. Kadlčák, Sochora, Skácelík (57. Velký) – Prčík, Bajzath, Hrdina (64. Stračánek), Lička – Förster, Kušnír. Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v neděli od 16.30 hod. s Hranicemi.