Při sobotní rozlučce se sezonou i karvinskými diváky, kteří se na trávníku po zápase těšili z udržení v soutěži společně s hráči, kteří jim přišli poděkovat za podporu, se loučil zkušený Ján Juska.


Tomu skončilo hostování ze Zlatých Moravců a vrací se domů na Slovensko, aby svému mateřskému klubu pomohl vybojovat nejvyšší soutěž, ze které letos Moravce spadly.


„Měli jsme zájem o prodloužení hostování, ale Zlaté Moravce byly rezolutně proti. Nedalo se nic dělat,“ komentoval odchod slovenského beka či záložníka manažer MFK OKD Petr Mašlej.


Vedle Jusky je jistý také odchod Argentince Maximiliana Damiana, ovšem to se narozdíl od Jusky nedá považovat za nějaké oslabení kádru. Jihoameričan nejenže nepřesvědčil, ale ještě měl jeho agent přehnané finanční požadavky. Nyní bude mít vysoký Argentinec možnost ukázat se znovu ve třetí švédské lize…


Na odchodu je i Ondřej Ficek. Nový kouč Baníku Ostrava Koubek s ním počítá pro letní přípravu. „Pokud se v Baníku chytnu a bude o mě zájem, chci hrát první ligu. Pokud se neprosadím, rád se vrátím do Karviné,“ nastínil své představy sám Ondřej Ficek.


Nadějně vypadá vyjednávání s Baníkem Ostrava o Vladimíru Mišinském. „Na 90% jsme domluveni a Mišinský by měl zůstat v Karviné,“ informuje dále Mašlej.


A nyní k tomu hlavnímu, a sice fulneckým posilám, které na jaře hru Karviné výrazně zvedly a s nimiž de facto stojí a padá současný tým trenéra Kalvody.


„Pro fanoušky mám dobrou zprávu. Marcel Pavlík i Vlado Staš jsou už našimi hráči. Jejich hostování jsme změnili v přestup. A Radek Slončík u nás bude také. Dohodli jsme se s Fulnekem na ročním hostování s případnou opcí,“ potěšil fanoušky MFK Petr Mašlej. Evidentně i on dělá dobrou práci.


Posledními otázkami zůstávají Petr Dittrich a Vladan Milosavljev. Dittrichovi právě končí hostování, o druhého se zase zajímají prvoligové celky.


„Více budeme vědět v nejbližších dnech. Mohu všechny ujistit, že na všechny posty hledáme adekvátní posily. Chtěli bychom přivést jednoho brankáře, protože máme jen dva gólmany. A také potřebujeme zvýšit konkurenci v obraně, záloze i útoku,“ nastínil Mašlej.