V divizi se hraje poslední kolo. Havířov přivítá Velké Losiny, nezvykle již dnes, v sobotu 13. června a to od 11 hodin. „Vyhověli jsme soupeři, jenž požádal o změnu termínu. Chtěli bychom se s našimi fanoušky rozloučit povedeným výkonem a samozřejmě výhrou,“ dodal předseda havířovského klubu Libor Pristáš.


O hodně půjde v neděli v Orlové. Od 16.30 hodin tam totiž hrají Hranice a k jistotě udržení potřebují bod. „My hrajeme o medailové pozice. Na vzájemné zápasy ještě můžeme předhonit Velké Losiny a skončit třetí,“ předkládá motivaci orlovského celku tajemník klubu Josef Štěpánek.


Krajský přebor má nevyřešenou už jen jednu tajenku – kdo postoupí. Český Těšín si v minulém kole zavařil remízou s Petřkovicemi, teď bude soupeři fandit, aby doma obral vedoucí Jakubčovice. V případě, že se tak stane a Těšíňané vyhrají v Oldřišově, vrátí se před závěrečným kolem zpět do čela tabulky.


Okresní derby mezi celky Dětmarovic a Horní Suché bude k vidění v sobotu v Dětmarovicích. „Myslím, že bude k vidění pěkný fotbal. Suchá se na jaře hodně zvedla, předvádí pěkný kombinační fotbal,“ pochválil soupeře trenér Dětmarovic Petr Czyž, o jehož celku se dá říci totéž.


Stonava zajíždí do Brušperku, oběma soupeřům stačí k jistotě záchrany, aby si rozdělili po bodu. „Budeme hrát na vítězství. Nechceme si vše nechávat na poslední domácí zápas s Příborem,“ podotkl předseda SK Stonava Jiří Frait.


V I. B třídě je jasno o sestupujícím Záblatí. Petřvaldský Slavoj ještě bojuje o naději. Zajíždí však na půdu vedoucích Mostů u Jablunkova a ví, že i bod bude zřejmě málo. „Ještě žijeme a nic nevzdáváme. Máme šanci se udržet i z předposledního místa, ale záležet bude na výsledcích dalších ohrožených celků z ostatních skupin,“ ví moc dobře trenér Slavoje Jiří Aksteiner.