SK Dětmarovice – DF Horní Suchá 1:2 (1:1)


Utkání se hrálo ve Věřňovicích kvůli renovaci dětmarovické travnaté plochy. Trenér „domácího“ celku Petr Czyž vtloukal celý týden svým svěřencům do hlavy, aby si rozhodnutí o konečném druhém místě v tabulce nenechávali až na poslední zápas. „Hráči ale byli asi až moc nervózní, což beru z velké části na sebe. Zřejmě jsem je sám zneklidnil tím, že jsem jim dokolečka opakoval, aby Suchou bezpodmínečně porazili a ušetřili si tak nervy do posledního kola,“ pravil sebekriticky kouč Czyž.


Horní Suchá nehodlala být Dětmarovicím pouhým sparringpartnerem. Její hráči velmi dobře a obětavě bránili, prezentovali se skvělým pohybem. Nerozhodil je ani vedoucí gól domácích, který obstaral Špička z přímého kopu. Ten možná ani sám nečekal, že by jeho centrovaný balon do vápna mohl projít houštinou těl až do branky, aniž by jej kdokoliv tečoval.


Ještě do přestávky hosté srovnali. „Zaspali jsme při autovém vhazování,“ komentoval inkasovaný gól svého mužstva trenér Czyž. Příborský přenechal míč v ideální pozici Przywarovi, který jej křížnou ranou umístil do brány – 1:1.


Do hry dětmarovických borců se po přestávce vkradla nervozita, takže znovu zahodili několik slušných šancí. V tom vynikal zejména Matušík. Spálil dvě šance a pak nastřelil tyčku. Sušané pak soupeři ukázali, jak šance proměňovat. Rozehráli přímý volný kop a ten usměrnil hlavou do sítě Příborský – 1:2. „Takovou produktivitu, abychom dali ze dvou akcí dva góly, bychom chtěli mít taky,“ podotkl Czyž.


Dětmarovice pak vsadily vše na ofenzivní kartu, takže hosté v závěru chodili do brejků, z nichž mohli výsledek pojistit. Další gól už ale nepadl.


Díky výhře si Horní Suchá připsala na jaře již 27 bodů a po první Čeladné je na druhé pozici v hodnocení jarní části soutěže. „To nás samozřejmě těší. V posledních zápasech už dáváme příležitost i ostatním hráčům kádru, aby dokázali své kvality. Dnes jsme byli spokojeni hlavně s bojovností hráčů, kteří se poprali o dobrý výsledek. Ten mohl být při tolika zahozených šancích různý. Měli jsme i štěstí, ale proti tak kvalitnímu soupeři jako jsou Dětmarovice je ho občas potřeba,“ usmíval se po utkání spokojený kouč Sušanů Pavol Sýkora.


Branky: 20. Špička – 38. Przywara, 63. Příborský. Rozhodčí: Tabášek, žluté karty: 0:1, diváci: 158.


Dětmarovice: Chlebek – Martinček, Kněžík, Novák, Ligocký – Schimke, Maleňák (62. Kozubík), Špička, J. Czyž – Matušík, Punčochář. Trenér: Petr Czyž.

H. Suchá: Gradek – Goj, Nový, Janovský, Osika – Przywara, Beránek (75. Slovík), Jeziorski, Kaleta, Frkala (60. Bebenek) – Příborský. Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.


Další zápas hrají Dětmarovice kvůli obnově trávníku v sobotu opět v Dolní Lutyni-Věřňovicích, a to s Raškovicemi. Horní Suchá hraje v sobotu s Čeladnou, ale již od 10.30 hodin!