TJ Nový Jičín – FK Bohumín 4:0 (2:0)


„Zápas jsme nezvládli. Soupeři ani nám už o nic nešlo, ale nechali jsme domácí po našich chybách čtyřikrát skórovat. Přitom Jičín nehrál nijak oslnivý fotbal. Byla to spíš taková pohodička,“ rozhazoval po utkání nespokojeně rukama trenér Bohumína Václav Štverka.


Ten do utkání poslal vše, co bylo zdravé a Bohumínští nezačali zle. Zápas obecně postrádal tempo. Hrálo se z povinnosti, ve velkém vedru a tak, aby se nikdo nezranil. Nikdo také nespěchal, takže se první vážnější akce dočkali diváci až ve 25. minutě. To zahrozili hosté. Šebek se probil do vápna, ale v gólovce nastřelil jen tyč.


O dvě minuty později zakončoval D. Štverka, jeho střelu však zblokovali obránci. Do té doby absolutně neškodný Nový Jičín nevymyslel nic.


Probral se až v posledních deseti minutách první půle, kdy Skupeň nejprve vytěsnil na roh střelu Mikšíka a pak musel kapitulovat po hlavičce Bajera, který si zaběhl za chybující obranu.


Po chvilce už Jičín vedl 2:0, když Mikšík zpoza čtverce nachytal beky i gólmana na hruškách. „Bylo to lacině nabyté vedení, soupeři jsme ho doslova darovali,“ povzdychl si trenér Štverka. A ke všemu se ještě pár sekund před poločasovou přestávkou nechal za oplácení vyloučit Voznica…


V desíti lidech se Bohumín po změně stran snažil bránit a už neinkasovat. Domácí se nikam nehnali a minuty plynuly. Bylo prakticky po fotbale.


Po hodině hry domácí po zbytečném faulu Věčorka na Chromečku, který stejně couval z vápna, proměnili penaltu a skóre uzavřel hlavičkující Bill.


Bohumínu nebyl přán ani čestný úspěch, jelikož Šebek v situaci 2 na 1 nezvolil dobré řešení. „Výše porážky je zbytečně vysoká. I samotná porážka je zbytečná, zápas se mohl odvíjet úplně jinak,“ připomněl Šebkovu tyč z první poloviny utkání trenér Štverka.


Branky: 40. Bajer, 42. Mikšík, 63. z pen. J. Hanzelka, 77. Bill. Rozhodčí: Mrózek, žluté karty: 2:1, červená karta: 44. Voznica (B.), diváci: 155.

Bohumín: Skupeň – Pluta, Věčorek, M. Štverka, Ciesarik – Šebek, Kubinski, D. Štverka, M. Gábor (50. Kukuliač) – Voznica, Neuwirth. Trenér: Václav Štverka.


Další zápas hraje Bohumín již v sobotu (pozor změna!) s Petrovicemi.