Lokomotiva Petrovice – Slavoj Bruntál 14:1 (6:0)

„Takového vítězství jsme v mistrovské soutěži ještě nedosáhli. Je to rarita,“ marně pátral v paměti po podobném debaklu dlouholetý činovník petrovického klubu Bruno Kencki, jenž byl před utkáním oceněn význačnou cenou Dr. Václava Jíry za celoživotní přínos fotbalu.


Předposlední zápas sezony byl zápasem dvou Janů - Urban dal pět gólů, Lukan čtyři. Začátek obstarali právě tito dva. Nejprve poslal balon do sítě po centru Lukana hlavičkující Urban, za pár minut tomu bylo přesně naopak. Urban centroval, Lukan hlavičkoval – 2:0.


Po rohu Mika se ve 20. minutě prosadil znovu hlavičkou Honza Urban a když o tři minutky později vystihl rozehrávku váhajících beků, mohl zkompletovat bleskový hattrick – 4:0.


Po půlhodině hry poslal přihrávku na volného Mika Anastazovský. Miko pěkným lobem upravil na pětibrankový rozdíl, ale to domácí nebyli ještě ani v polovině svého galapředstavení. Na poločasových 6:0 upravil Lukan, jenž prošel přes čtyři protihráče i brankáře. O akcích Bruntálu se v první půli nezmiňujeme proto, že zkrátka žádné nebyly.


Hned na startu druhé půle se trefili zase Urban a Lukan a bylo to už 8:0! V 59. minutě vyrazil gólman Žáček střelu Mika, ale u míče byl nejdříve Skřižovský a ze dvou kroků podeváté skóroval.


Na kulatých 10:0 zaokrouhlil skóre po centru Lukana kdo jiný než Urban. Jan Lukan nechtěl zůstat zase tak moc pozadu a za pár okamžiků přidal jedenáctý úspěch. O chvíli později se prosadil Skřižovský, když znovu zblízka dorážel brankářem vyraženou střelu Mika – 12:0.


Nejproduktivnější hráč utkání Lukan pak připravil gólovou radost ještě Funiokovi a gól na 14:0 zaznamenal nádherným angličanem Pavlík.


Ke cti hostů slouží, že utkání dohráli bez hádek, sympaticky se snažili o korekci výsledku a nakonec jí také dosáhli. Dvě šance Pánka sice brankou neskončily, ale poslední slovo měl Chudý. V sestavě domácích už si každý chtěl dát gól, takže na vlastní polovině nebyl nikdo a Chudý po brejku se štěstím propálil Hladoníka – 14:1.


Branky: 4., 20., 23., 47. a 72. Urban, 12., 41., 54. a 75. Lukan, 59. a 77. Skřižovský, 30. Miko, 80. Funiok, 83. Pavlík – 88. Chudý. Rozhodčí: Adamec, žluté karty: 1:2, diváci: 120.


Petrovice: Hladoník – Klimek, Směták (46. Skřižovský), Bernatík, R. Bielan (28. Pavlík) – Anastazovský, Miko, Kumpán, Lukan – Urban, Šuster (46. Funiok). Trenér: Dušan Kohut.


Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Bohumíně.