Z toho důvodu odehrají fotbalisté MFK OKD Karviná své domácí přípravné zápasy na hřišti MFK (bývalá Kovona) v Karviné-Novém Městě a na svůj domovský stánek Městského stadionu se vrátí až na poslední přípravu s polskými Gliwicemi.


S úpravami hrací plochy začali Karvinští již minulý týden. „Jako první přišlo na řadu pročesávání trávníku. Speciální stroj prořezal a odstranil starou trávu, prokypřil půdu a následně se celé hřiště zapískovalo. Písek provzdušní půdu a poté se strojem začne provzdušňovat do větší hloubky, přesně do pěti centimetrů. Po provzdušnění půdy se zaseje nové semeno trávy, které se nechá tři až šest týdnů klíčit,“ vysvětlil proces renovace trávníku tiskový mluvčí MFK OKD Dalibor Knapik.


Poslední fází regenerace hlavní hrací plochy karvinských fotbalistů bude úprava malého pokutového území, které je pokaždé nejvíce poškozené. Na oblíbené místo gólmanů se navezou speciální rostliny, které jsou už předpěstované. „Jejich skladba je provedena tak, aby snesla extrémní zatížení trávníku. Výsledkem celkové úpravy hrací plochy by měl být kvalitnější a hustší povrch,“ dodal Knapik.