Moravan Oldřišov – IRP Český Těšín 3:2 (1:1)


„Od začátku jsem měl pocit, že je to náš marný boj s větrnými mlýny,“ utrousil po porážce znechuceně trenér Těšíňanů Dalibor Damek. „Soutěž se hrála zhruba do 25. kola a pak byla o ničem,“ pronesl tajuplně směrem k hlavnímu rivalovi z Jakubčovic.


Damek a jeho svěřenci už před utkáním znali výsledek z Petřkovic, kde Jakubčovice vyhrály 2:0 a tento fakt už byl sám o sobě pro mužstvo značně demotivující. „Nerozumím tomu, jak Petřkovice mohly tak snadno prohrát, když u nás hrály jako z partesu. Ale budiž, když chtějí Jakubčovice do divize, tak ať ji hrají. Ale budou muset sehnat novou jedenáctku hráčů, protože s těmi současnými by tam sotva něco uhráli,“ podotkl kysele Damek.


Jeho svěřenci v posledních čtyřech kolech uhráli mizerné tři body a už se na ně dotáhla třetí Lokomotiva Petrovice. „Ještě chceme uhrát druhé místo, i když to už nic neřeší,“ našel chabou motivaci do posledního kola kouč Těšína.


Ten do Oldřišova nemohl přivézt Martinka, Ráce a Zimu, na zápas mu nepřišli ani Šmahaj s Grošem, takže na lavičce zbyl jediný Macoszek. „I přes porážku jsme byli herně lepším týmem,“ mínil Damek.


Hosté od 23. minuty prohrávali po gólu Utěšeného. „Podle nás padl po vymyšlené standardce,“ upozornil Damek. Ještě předtím stihli jeho svěřenci spálit tři tutovky (dvě Hromada, jednu Mendrok) a gól Zábelky neplatil pro faul na brankáře. „Žádný jsme neviděli,“ krčil Damek rameny.


Po šancích Hradečného a Mendroka, jejichž střely neměly patřičné parametry, vyrovnal po pěkné kolmici Sostřonka útočník Hromada.


Druhý poločas zahájili Těšíňané náporem a Čelůstka ihned obrátil skóre – 1:2. Pak se ve vápně uvolnil Hradečný, ale napálil jen dalšího obránce. Zlomový moment nastal v 65. minutě. Faul na Pszczolku ocenil arbitr Slaný penaltou, kterou Sostřonek neproměnil.


Zanedlouho se penalta pískala i na druhé straně. „Ta byla ale hodně pochybná, i když musím přiznat, že jí předcházela chyba Blažka. Tomu zápas vyloženě nevyšel,“ komentoval další sporný moment Dalibor Damek.


Oldřišov pak skóre dokonce otočil po další hrubce Blažka. „To už bylo jedno. I remíza nám byla málo. A osobně si myslím, že i výhra. Jakubčovice by si poslední domácí zápas bez problémů pohlídaly,“ věděl dávno dopředu o tom, jak to celé dopadne, trenér Damek.


Branky: 23. Utěšený, 72. z pen. Pardy, 79. Šamarek – 44. Hromada, 46. Čelůstka. Rozhodčí: Slaný, žluté karty: 0:3, diváci: 160.


Č. Těšín: Pytela – Sostřonek, Blažek, Čelůstka, Popelka – Béla (75. Macoszek), Pszczolka, Mendrok, Hradečný – Hromada, Zábelka. Trenér: Dalibor Damek.


Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Krnovem.