Slavia Orlová – SK Hranice 0:4 (0:1)

Snad nejhorší utkání za poslední roky předvedli fotbalisté Orlové v závěrečném 30. kole divize. Znali již výsledek sobotního mače mezi Havířovem a Velkými Losinami, který vyhráli hosté z Losin, takže bylo jasné, že třetí místo, které bylo cílem Orlové, již neobsadí. To se promítlo do celkového přístupu k utkání.


„Nemůžeme hráče pochválit za nic. Hráli úplně bez zájmu, myšlenkami byli už asi na dovolené. Míč jim spíše překážel, byl to děs,“ hodnotil poslední duel jinak povedené sezony sekretář klubu Josef Štěpánek.


Slávisté se prezentovali nepřesnými přihrávkami, kombinace vázla. Branku netrefili ani z těch nejvyloženějších šancí. Místo toho vyráběli fauly a sami na sebe vytvářeli zbytečný tlak. Hosté, kteří k udržení v soutěži potřebovali bod, se ujali vedení čtyři minuty před přestávkou, kdy vletěl do hodně nepozorné obrany Modelský a otevřel skóre – 0:1.


Druhou část začali domácí stejně špatně, jako končili tu první. „Nekoncentrace nás provázela celý zápas. Byl to opravdu vyloženě nepovedený výkon. A navíc jsme namíchli diváky, kteří konečně přišli v solidnějším počtu,“ bědoval Štěpánek.


Právě fakt, že diváci v neděli na fotbal do Orlové přišli, přiměje nejspíše vedení klubu, aby vyzkoušelo v další sezoně právě nedělní termíny svých domácích utkání. „Mohlo by to být konečně to správné řešení. V neděli se v okolí žádné fotbaly nehrají, hraje pouze Bohumín a Albrechtice, ale to je krajský přebor. Tuto myšlenku určitě ještě zvážíme. Když se to na podzim nezlepší, vrátíme se k dopoledním sobotním začátkům,“ má jasno Štěpánek.


Ale zpět k zápasu: hranický Žondra po třech minutách druhé půle zvýšil na 2:0 pro hosty a zmatky v orlovské obraně pokračovaly. V 60. minutě využil nesmyslného vyběhnutí Szarowského opět agilní Žondra a lobem z opravdu velké dálky upravil na 0:3.


Aby si Orlová vypila kalich hořkosti až do dna, hned za další dvě minuty inkasovala znovu a opět od stejného hráče Žondry, který si tak připsal naprosto čistý hattrick, kdy jeho gólové představení nebylo přerušeno ani trefou jiného hráče, a dokonce ani poločasovou přestávkou.


Z orlovské strany stojí za zmínku pouze možnost Kušníra, který ovšem zvolil místo přihrávky na volného spoluhráče střelu a s tou si brankář hostí poradil. Šance Ličky zůstala také nevyužita. „Je to škoda, že jsme se loučili zrovna takhle. Je to naše jediná porážka v celé sezoně na domácí půdě,“ litoval Štěpánek. Slavia neprohrála s Losinami, Šumperkem ani postupujícím Slavičínem. Až s Hranicemi, které potřebovaly bodovat.


„Nicméně za výkony během sezony se sluší trenéru Jadrnému i celému mančaftu poděkovat. Za posledních deset let je to naše nejlepší umístění v divizi,“ připomněl Josef Štěpánek. Oproti loňsku, kdy se Orlová zachraňovala až v posledním kole ve Vsetíně, je to příjemná změna.


Branky: 48., 60. a 62. Žondra, 41. Modelský. Rozhodčí: Gloser, žluté karty: 6:2, diváci: 155.


Orlová: Szarowski – Věčorek, F. Kadlčák (65. Knap), Sochora, Hrdina – Prčík, Bajzáth, Široký, Lička (57. Velký) – Z. Kadlčák, Kušnír (58. Kopel). Trenér: Josef Jadrný.