MFK Havířov – Lázně Velké Losiny 2:4 (1:2)


Indiáni se museli tentokrát obejít kromě dlouhodobě nemocných Valového a Hančina také bez kapitána Škody, takže přišly na řadu změny v obranné řadě. Třetí tým tabulky předvedl raketový vstup a Soukup hned z první akce otevřel skóre. Domácí s odpovědí vůbec nečekali a o chvíli později Starý vyrovnal. Když o pár minut později mohl otočit skóre ve vyložené šanci střílející Běhounek, těšili se diváci na oboustranně útočný fotbal.


Jenže obránci obou týmů se pak rychle probudili a soupeře do dalších šancí už tak lehce nepouštěli. Gólmani museli řešit pouze několik nepříjemných střel ze střední vzdálenosti. Ve 34. minutě nezareagovali domácí dostatečně na rychlou rozehrávku standardní situace a osamocený Lakomý vrátil Velkým Losinám hlavou vedení 1:2. „To byl asi rozhodující moment zápasu. Tato branka naše hráče zlomila a už se nedokázali vrátit do zápasu,“ viděl zlomovou situaci havířovský kouč Zoltán Beňo, který na lavičce zaskočil za Jaroslava Netoličku, plnícího si pracovní povinnosti v Chorvatsku.


Ve druhé půli museli domácí kvůli zraněním a zdravotním indispozicím některých hráčů přeskupit řady a hosté kontrolovali hru. Nejlepší střelec týmu Jakub Starý se musel například posunout na pozici stopera a hra Indiánů ztratila řád. Velké Losiny držely míč na kopačkách a v 65. minutě zaslouženě zvýšily na 3:1, když se míč po přímém kopu odrazil k Vývodovi, a ten přes houštinu těl propálil bezmocného brankáře Eliáše. V tuto chvíli se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto.


Hosté asi podlehli stejnému dojmu, kdežto Havířovští se nechtěli vzdát a přitlačili. V 71. minutě předvedli pohlednou akci, na jejímž konci byla přesná střela Pristáše znamenající snížení na jednobrankový rozdíl – 2:3. Domácí vycítili šanci, přeskupili řady a začali hrát na tři útočníky, ale do žádné další příležitosti se už nedostali. Naopak hosté se dostávali přes okénka v obraně často na dostřel a tři minuty před koncem si vítězství pojistili, když se trefil Papica – 2:4.


„Oproti minulému zápasu byla vidět na první pohled menší zainteresovanost našich hráčů, kteří předvedli matný výkon. I když jsme museli improvizovat se sestavou a někteří hráči hráli poprvé na nezvyklých postech, měli mít lepší přístup. Na druhou stranu můžeme být rádi, že jsme zápas dohráli, protože do druhé půle bychom podle zdravotního stavu jedinců nastoupili asi v devíti. Někteří hráli se sebezapřením, což se muselo na výsledku projevit. Musíme také vidět a uznat sílu soupeře, který hrál dlouho o postup a ukázal, že není na třetím místě náhodou,“ zhodnotil utkání vedoucí havířovského týmu Pavol Janíček.


Branky: 4. Starý, 71. Pristáš – 1. Soukup, 34. Lakomý, 65. Vývoda, 87. Papica. Rozhodčí: Kantor, žluté karty: 0:1, diváci: 250.

Havířov: Eliáš – Pastucha, Mooc, Frait, Giňa – Lakatos (46. Vandriak), Kisel, Valla, Pristáš – Starý, Běhounek (65. Kodenko). Trenér: Zoltán Beňo.