Již dnes mohou připojit další úspěch. Jako okresní vítězové totiž odjeli na turnaj o přeborníka Moravskoslezského kraje, kde si dají dostaveníčko další vítězové okresních soutěží z našeho kraje, tedy vítěz Opavska, Ostravska, Bruntálska, Novojičínska a Frýdecko-Místecka.


Bez ohledu na výsledek se karvinské děti kvalifikovaly na republikové finále této věkové kategorie, neboť to se uskuteční ve dnech 24-25. června právě v Karviné a pořadatelé mají vždy účast jistou.


„Tento fotbalový ročník hráčů 1998 je velmi šikovný, podařil se. V kádru máme třiatřicet dětí, které byly rozděleny podle výkonnosti do dvou družstev A a B. Třináct jich hrálo za áčko, ostatní byly v béčku, ale hrály také velmi dobře a v celkovém hodnocení skončili šestí z šestnácti účastníků. To je také pěkný výsledek,“ upozornil Ota Štěrba, jenž tým trénuje společně s koučem Liborem Plhoněm.


„Chtěli bychom hráčům poděkovat za letošní výsledky a upozornit všechny, kteří jsou momentáně v béčku, že kdykoliv mají šanci dostat se do áčka. Záleží jen na nich,“ dodal Štěrba.


Karvinští letos svou okresní soutěž zcela ovládli, když největšími soupeři jim byla družstva MFK Havířov, která prověřila talenty z Karviné nejvíce. Vždyť ve finále soutěže deklasoval výběr trenérů Plhoně a Štěrby družstvo Českého Těšína po výsledcích 12:1 a 7:0.


„Letos se hrál nový model soutěže, kdy všichni účastníci byli rozděleni do dvou skupin a pak se hrálo o konečné umístění,“ objasnil Štěrba, že se nehrálo každý s každým dvoukolově. „Ale kluci chtěli, protože s některými soupeři se vůbec nepotkali. Nejraději by hráli každý den,“ směje se Štěrba.


Malí kloučci hrají své zápasy na půlku hřiště v počtu 7+1 hráčů. Zápasy trvají 2x25 minut. Na přeborech kraje se bude hrát jen 1x20 minut, poněvadž zápasů je hodně a děti čeká porce pěti utkání během jediného dne. „Pokud bychom turnaj vyhráli, uvolníme místo na republikové mistrovství i druhému v konečném pořadí,“ vysvětlil trenér Štěrba, jehož syn Filip se stal nejlepším střelcem okresní soutěže s 29 brankami.


Karvinská přípravka se už hlavně těší na domácí mistrovství, které se pod názvem Baumit Cup hraje již sedmým rokem. Na závěrečný turnaj o mistra republiky v této věkové kategorii se kvalifikuje vždy 14 vítězů kraje + zástupce pořádajícího klubu. Je velkým diplomatickým úspěchem MFK OKD Karviná, že pořadatelství bylo letos přiděleno právě Karviné.


Vyvrcholení celého soutěžního ročníku čeká na karvinské chlapce za měsíc, kdy se zúčastní reprezentačního turnaje klubů v Maďarsku, kam míří výpravy z celého světa.