SK Stonava – Tatra Příbor 4:0 (2:0)

Domácí jasnou výhrou nad Příborem stvrdili své setrvání v I. A třídě i pro příští ročník a naopak soupeř se konečně s touto soutěží loučí. „Je to určitě pozitivní, že jsme dokázali vyhrát právě nad Příborem. Kdybychom nevyhráli, bylo by to loučení proti už jistě sestupujícímu týmu asi hodně divné,“ připustil předseda Stonavy Jiří Frait, že domácí hráči si jinou než tříbodovou možnost ani nepřipouštěli.


Podle toho také vypadal průběh úvodních minut. Domácí začali maximálně zostra, vletěli na soupeře a zasypali jej útočnou aktivitou i střelami. Neuběhly ani dvě minuty, když Petruňa odcentroval na Szczygiela a ten se krásně trefil – 1:0. V 9. minutě už to bylo o dva góly. Šurin lobem zhruba z dvaceti metrů nachytal brankáře na hruškách.


Ještě do 15. minuty měli domácí převahu, ale pak jejich útočné ostří otupili hosté sympatickým herním projevem a gólovými možnostmi. Brankář Janovský však bravurně zakročil jak proti střele Čapky, tak proti pokusu Kabáta. „Příbor hrál velmi dobře, my asi podlehli uspokojení z rychle nabytého náskoku,“ potvrdil Frait, že si hosté korekci stavu zasloužili. Navíc, když v další možnosti neuspěl ani Klauda.


Pro domácí to bylo dostatečným varováním, a tak znovu ovládli prvních dvacet minut druhé půle. Na jejím konci bylo finální zakončení Šurina, jemuž opět připravil gólovou možnost Petruňa – 3:0. Za tohoto stavu už domácí necítili potřebu hnát se do útoku, takže prostřídali sestavu a optickou převahu získal zase Příbor.


Na domácí bránu vyslal několik střel, žádná se ale neujala. Nejvíce práce měl Janovský s tou od Strnky, ale čisté konto uhájil a nabídl tak svým spoluhráčům možnost, aby v samém závěru ještě kosmeticky poupravili skóre. To se povedlo kolegovi Janovskému – brankáři Glogárovi, jenž si zahrál posledních dvacet minut v útoku a po centru Szczygiela přidal hlavou čtvrtý gól.


Branky: 2. Szczygiel, 9. Šurin, 65. Šurin, 90. Glogár. Rozhodčí: Poledník, žluté karty: 0:2, diváci: 50.


Stonava: Janovský – Matwijkov, Špinar, Hovůrka, Kusín (65. Skoč) – Petruňa, Geršl, Šurin, Szczygiel – Loder (70. Glogár), Minárik (65. Růžička). Trenér: Vojtěch Minárik.