V divizi E je hned pět nových celků a všechny jsou ambiciózní. Určitě nepříjemné budou rezervy druholigových týmů Opavy a Zlína. A právě tyto celky se střetnou se zástupci regionu. Havířov přivítá počátkem srpna Opavu B a Slavia Orlová pojede zkusit zabodovat na hřiště rezervy Zlína.


„To jsme si zrovna nepřáli. Začínat ve Zlíně, to je totiž velká neznámá. V konečném hodnocení se sice počítají všechny zápasy, ale start může být hodně důležitý,“ řekl sekretář Slavie Orlová Josef Štěpánek.


V Havířově z losu nejsou také nadšeni, ale berou ho jako výzvu. „S ohledem na naše domácí výkony v minulé sezoně bychom asi raději začínali venku. Ale na druhou stranu bude zcela nový tým, takže snad začneme doma vyhrávat,“ řekl trenér Jaroslav Netolička.


Kromě dvou výše zmiňovaných celků se nově představí ještě postupující z krajských přeborů Mikulovice a Jakubčovice nad Odrou.


Posledním, v tomto případě staronovým účastníkem, je Hulín. Ten hraje několik let špičku tabulky a několikrát mu utekl postup mezi prsty, takže by mělo jít o velmi zdatného a kvalitního soupeře.


„Máme všech pět nováčků v rozpise do sedmého kola, takže pro nás to bude ze začátku vlastně zcela nová soutěž. Je to sice dvousečné, ale o to zajímavější,“ dodal Netolička, který doufá, že se mu podaří doplnit kádr tak, aby neměl v soutěži problémy.


Indiáni jedou ve 2. kole do Šumperka a hostí v derby ostravskou Porubu. Slavia se ve druhém kole představí doma proti Valašskému Meziříčí a pak jede do Hulína.


Vzájemný zápas sehraje MFK Havířov se Slavií Orlová v polovině října. Okresní derby bude už potřetí v řadě hráno jako první na půdě Havířovských.

Loňská rekapitulace

Oba fotbaloví zástupci Karvinska ve čtvrté nejvyšší soutěži v republice – v jedné z divizních skupin, obstáli. Havířov se umístil na sedmém, Orlová dokonce na čtvrtém místě.


Před Orlovou skončili pouze postupující Slavičín, druhý nováček z Šumperka a třetí Velké Losiny, kteří měli vynikající sezonu.


Soutěž opouští poslední Frenštát a předposlední Velké Karlovice, díky sestupu tří týmů z MSFL i Bystřice p. H.


V soutěži však nastanou ještě další změny. Například v divizi končí dlouholetý účastník Město Albrechtice. Slušelo by se dodat konečně.


Pád Města Albrechtice asi nejlépe ilustruje pořekadlo, že na každého jednou dojde. Zasvěcení fotbaloví funkcionáři i fanoušci jistě dobře vědí, co je tím míněno. Přesně dva roky poté, co se z divize poroučely Albrechtice, druhý nejstarší starousedlík soutěže, se letos pakuje s patnácti sezonami v kuse v divizi i ten nejstarší – Avízo Město Albrechtice. Studnice financí zkrátka není nevyčerpatelná nikde.


Místo něj si divizní soutěž zahraje po čtyřech letech znovu béčko Opavy. Z vedlejší skupiny D byl po dvou letech do skupiny E přeřazen opět Hulín.