Slavia Orlová – ŁKS Łaka 2:1 (0:0)

Čopjak před časem divizní Orlovou vedl, asistentem mu byl Josef Jadrný. Orlová v té době dělala výsledky, ale na její fotbal se nedalo koukat. Čopjak poté odešel trénovat do Polska a tým převzal Jadrný. Jako bývalý brankář se neuchýlil ke strohé destrukci, Slavia naopak pod jeho rukama ožila a začala předvádět líbivější a ofenzivnější fotbal, přičemž si udržela stabilní výkonnost.


Vedení orlovského klubu vyjádřilo s prací trenéra Jadrného plnou spokojenost, takže kouč u mužstva pokračuje i nadále. A v přípravě se mu daří. Na Memoriálu Haasů neprohrál, o druhém místě Slavie rozhodl až penaltový rozstřel. Nyní domácí slávisté v Petřvaldě porazili 2:1 i Poláky, kteří hrají pátou ligu.


„V Petřvaldě máme přes léto tréninkové centrum, jelikož naše hřiště prochází menší údržbou. Odehrajeme na něm jen pohárové utkání s Třincem, zbytek přípravy máme venku a zde v Petřvaldě jen trénujeme,“ objasnil sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Polská Łąka pod vedením bývalého trenéra Slavie Miroslava Čopjaka předváděla stejný systém, s jakým se Čopjak vytasil při svém orlovském angažmá. Ze zatažené obrany číhali Poláci na brejky, v ofenzivě toho moc nepředvedli, jelikož Orlová svůj bývalý styl hry zná dokonale, takže na něj byla připravena.


„Jsme na to zvyklí, proto nás soupeř nepřekvapil. Když k naší hře přidáme i dobře propracovaný útočný systém, obvykle vyhráváme,“ komentoval průběh hry Štěpánek.


V prvním poločase se Orlová pouze zastřelovala, a tak superšance Prčíka, jenž byl sám na malém vápně, ale přestřelil, zůstala neproměněna. Když se netrefil ani z úniku Zdeněk Kadlčák s Koplem, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.


Do druhého poločasu vstoupily oba týmy vcelku útočně a po sérii rohů na obou stranách se radovali jako první hosté, když na centr z rohu nejvýše vyskočil Lobodinský - 0:1. Od té chvíle se na polskou branku valil jeden útok za druhým. Po jedné z šancí vyskočil na míč nejvýše Jarmil Kopel a zavěsil – 1:1. Pak zachránil Orlovou od inkasování po brejkové situaci brankář Szarowski a o vítězství domácích rozhodl z přímého kopu parádní trefou Zdeněk Kadlčák – 2:1.


Rozhodčí: Mojžíš, bez karet, diváci: 50.

Orlová: Szarowski – Prčík, F. Kadlčák (65. Trlifaj), Sochora, Skácelík (71. Žáček) – Bajzath, Velký, Široký, Kušnír (82. Dembický) – Z. Kadlčák, Kopel. Trenér: Josef Jadrný.


Příprava orlovských fotbalistů pokračuje dnešním dopoledním utkáním (10.15 hodin) v Bohumíně.


V dalším týdnu budou Orlovští hrát nejprve 22. července v Lískovci a pak již přijde na řadu 1. kolo Poháru ČMFS s Třincem. To se hraje v sobotu 25. července od 10.15 hodin na orlovském hřišti.


„Vrátíme se domů jen na jeden zápas, kdy bude hřiště připraveno a pak jej necháme zase dva týdny odpočinout,“ přiblížil Štěpánek.


Příprava slávistů pak bude pokračovat dvěma zápasy venku. V úterý 28. července v Petrovicích s Lokomotivou a v sobotu 1. srpna ve Frýdku–Místku, což bude generálka na úvodní divizní utkání na hřišti Zlína B.


„Ve Frýdku hrajeme venku i ve stejný čas, aby to byla generálka se vším všudy,“ vysvětlil sekretář Slavie Josef Štěpánek.