Slavia Orlová – Fotbal Třinec 0:1 (0:0)

Divizní Orlová se v 1. kole české pohárové soutěže střetla v sobotním dopoledni s Třincem, jehož přípravné zápasy budily respekt. Druholigový tým nakonec postoupil po náhodném gólu, když předtím zazdil dobrých šest brankových šancí.


Třinec zahájil aktivně a převzal režijní taktovku do svých rukou, respektive na své nohy. Domácí se snažili o organizovanou obranu, ale rozdíl dvou tříd byl poznat. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách a tlačili se do šancí.


Jako první zahrozil už v 8. minutě Joukl, jeho hlavičku však brankář Szarowski lapil. Podruhé zachránil orlovský gólman svůj tým od pohromy v 19. minutě, kdy na něj nevyzrál Szmek a do třetice si na Szarowského mezi tyčemi nepřišel ani Hrdlovič.


Jedinou pořádnou domácí akcí byla střela Z. Kadlčáka, se kterou měl brankář Lipčák, zvolený třineckými fanoušky nejlepším hráčem svého týmu v uplynulé sezoně, velké problémy.


Deset minut před pauzou se z nebes snesl silný liják a průtrž mračen pak pokračovala i během přestávky. Lijavec orlovské hřiště přetvořil na vodní lázně, které ztěžovaly kontrolu míče i kombinaci.


Možná i díky tomu si ve druhém poločase Třinečtí zase tolik příležitostí nevytvořili. Orlová se naopak sympaticky snažila o protiútoky, takže hosté nemohli myslet jen na ofenzivní choutky.


Třinec s přibývajícími minutami tlačil, šance Chlebka a Eismanna však gólem neskončily. Dílem vlastní nepřesností na podmáčeném terénu, dílem díky obětavé obraně Slavie. Třeba Aleš Věčorek několikrát předvedl, že ani vodní pólo mu není cizí.


Orlová se už začínala pomalu těšit na penalty, neboť běžela 86. minuta utkání a skóre se pořád nepohnulo, když tu zničehonic padla branka. Kousek od autové čáry centroval Hrdlovič a balon ke zděšení domácích zaplachtil za Szarowského záda, když se ještě otřel o břevno. Ještě v 90. minutě nastřelil Eismann po brejkové situaci břevno orlovské svatyně, ale to už domácí vsadili vše na jednu kartu.


„Samozřejmě to byl centr, ale míč mi sjel po šajtli a byl z toho gól. Byla to náhoda, ale vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme pořád tlačili, je naše výhra zasloužená,“ zhodnotil pohárový duel výstižně autor vítězné trefy Tomáš Hrdlovič z Třince.


Branka: 86. Hrdlovič. Rozhodčí: Handlíř, žluté karty: 2:0, diváci: 60.


Orlová: Szarowski – Věčorek, Prčík, F. Kadlčák, Sochora – Bajzath, Kušnír, Míšanec, Šebek – Z. Kadlčák (89. Gazda), Kopel (71. Velký). Trenér: Josef Jadrný.


Příprava Orlové pokračuje ve středu zápasem v Petrovicích.