TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 2:1 (1:1)

Mladý a nekompletní tým Indiánů začal překvapivě lépe, ale větší šanci si nevypracoval. S postupem času se aktivita přestěhovala na domácí kopačky. Nejzaměstnanějším mužem byl havířovský gólman Pacanovský, který chytil dva samostatné nájezdy a jednu hodně ošemetnou střelu. V době sílícího tlaku domácích zaběhl za obranu Pristáš a lobem otevřel skóre. Hráče Valašského Meziříčí to nezlomilo a v poslední minutě první půle se dočkali zaslouženého vyrovnání, když potrestali nesourodé postavení obranných řad Havířova.


„Sudí nejdříve přehlédl faul na Giňu a poté nechal Pristášovi po chycení za dres takovou výhodu, že jsme z ní dostali vyrovnávací branku. Zraněný Giňa nemohl v tu chvíli běhat a nestačil se vysunout, takže se útočník vyhnul lehce ofsajdové pasti,“ popsal situaci před vyrovnáním kouč Havířova Jaroslav Netolička.


Havířovský kouč musel o přestávce vystřídat kvůli zranění oba krajní beky Giňu a Valového. Přesto se ve druhé půli hrála vyrovnanější partie. Domácí měli opět víc ze hry, ale Havířovští vzdorovali mnohem víc a začali se také tlačit do šancí. Víc zákroků si připsal opět Pacanovský, kterému jednou pomohlo i břevno. Na druhé straně měl rozhodující gól na kopačce Kodenko, který se dokázal prosadit přes oba stopery a ztroskotal až na brankáři.


Hodně blízko druhému gólu měli i Bartoš a Vandriak, kteří mířili v nadějných pozicích těsně mimo. Když se neujaly ani standardní situace, zdálo se, že zápas míří k penaltovému rozstřelu. Ten domácí odmítli, když v samotném závěru potrestali nedůraznost Indiánů před pokutovým územím.


„V útoku jsme nedokázali podržet míč, který se odrážel okamžitě zpět k soupeři. V první půli někteří hráči vůbec neplnili to, co měli naordinováno. To se projevilo na celkovém projevu. Ve druhém poločase se to částečně zlepšilo, ale k ideálu jsme měli nadále hodně daleko. Před rozhodujícím gólem nemůže hráč těsně před pokutovým územím naletět na náznak střely a nadskočit. Díky nezvládnuté herní situaci jsme si nakonec nevyzkoušeli pokutové kopy, ale musíme uznat, že výhra domácích byla zasloužená,“ přiznal Netolička, který doufá, že brzy bude mít k dispozici kompletní kádr. „V týdnu by měli přijít ještě dva hráči, kteří by vyztužili útočné i obranné řady,“ dodal.


Branky: 44. Mýdlo, 88. Michálek – 19. Pristáš. Rozhodčí: Proske, žluté karty: 2:1, diváci: 250.


Havířov: Pacanovský – Valový (46. Pastucha), Wrobel, Aniol, Giňa – Pristáš, Michalík, Przywara, Vandriak – Bartoš, Kodenko. Trenér: Jaroslav Netolička.