Oba fotbalisté si před zahájením další sezony II. ligy myslí, že síla týmu MFK OKD v červenci ještě o málo vzrostla a mužstvo bude předvádět podobné výkony jako na jaře.


Pozitivní zprávou je podle kapitána Buryána fakt, že v kabině je pořád znát hlad po vítězstvích a po bodech. „Máme stále obrovskou chuť ještě spolu něco dokázat, jít výše,“ nastínil Jan Buryán.


„Zázemí v Karviné je na takové úrovni, které by nám mohlo závidět několik ligových klubů. Proto očekáváme, že i výsledky a výkony budou kvalitní,“ doplnil svého hráče trenér Leoš Kalvoda.


A jak se jeví útočná síla týmu Vladimíru Mišinskému, který na jaře v klubu hostoval z Baníku, ale v létě už se stal společně s Ondřejem Fickem kmenovým hráčem Karviné? „Myslím, že šla zase o něco nahoru. Příchodem Marcina Pontuse se jistě ještě zvedne, jen škoda zranění Zdeňka Látala, který se dostával do slibné formy, snad se dá rychle do pořádku,“ popřál spoluhráči brzké uzdravení Mišinský, i když mu tím vzroste konkurence na hrotu.


Právě s Mišinským se počítá pro první zahajovací utkání v Čáslavi. A jak by si Mišinský představoval spolupráci s ostatními útočníky? „Je to vždy o podpoře celého týmu, ne jen parťáka v útoku. Nelze spoléhat pouze na útočníky. V přípravě jsme si všechno zase připomněli, většinou útočí jedna strana a druhá brání, ale do ofenzivy musí být zapojeno aspoň pět, šest hráčů. Obránci, kteří vyvezou míč, nám také můžou hodně pomoci,“ podotkl Mišinský, přezdívaný spoluhráči „Mišák“ a podíval se směrem ke spoluhráči Buryánovi.


Preferuje bývalý hráč ostravského Baníku tandem dvou postavou odlišných útočníků? Někteří trenéři totiž na model jednoho vyššího a druhé menšího forvarda rádi sází.


„V zásadě je mi to jedno. Pokud bude vedle mě nastupovat menší a pohyblivý Zdeněk Látal nebo vyšší Martin Opic, který má zase dobrou hlavičku, tak se bez problémů přizpůsobíme jeden druhému. Hlavně, když budeme všichni góloví, i Marcin Pontus. Jak se bude dařit v útoku, tak přijdou i body,“ uzavřel Mišinský.


„Kvalitou kádru se můžeme určitě rovnat první třetině tabulky. Proto můžeme mít slušné ambice. Záležet bude znovu na začátku. Jaro se nám v tomto ohledu podařilo, když na něho teď navážeme, bude to dobré,“ připojil se Jan Buryán.


Karviná začíná v neděli v Čáslavi, která v minulé sezoně skončila celkově druhá. „Začátek nemáme snadný. Na úvod Čáslav venku, pak doma nepříjemný Hradec, který jsme na jaře sice porazili, ale herně nás přehrál, bude to těžké. Ale ve druhé lize si nemůžete moc vybírat. Každý soupeř je kvalitní. Hlavně, abychom předváděli doma pěknou hru, na kterou přijdou diváci. Ti Karvinští jsou výborní, musíme si je udržet. Někde na druholigové zápasy nechodí fanoušci prakticky vůbec. Což je ale zase dáno kvalitou hry, těžko se jim divit. Druhá liga je především o bojovnosti a nasazení. Když k tomu přidáme i technickou stránku, můžeme se skutečně pohybovat někde nahoře,“ domnívá se zkušený ligový borec Jan Buryán.