Své zápasy si dohrály pouze okresní týmy – Viktorie Bohumín a pořádající oddíl. Organizátoři malého karvinského klubu z Louk pořádají memoriál svého bývalého hráče pravidelně co dva roky. „Výjimka nastala pouze loni, neboť naše hřiště prošlo kompletní rekonstrukcí trávníku, takže jsme s pátým ročníkem turnaje museli o rok počkat,“ informoval sekretář klubu Marek Štefanec.


Pro letošní ročník si pořadatelé z Karviné-Louk pozvali vedle bohumínské Viktorky ještě zahraniční celky z příhraniční oblasti. Ze Slovenska dorazil Beskyd Svrčinovec (poblíž Čadce), z blízkého Polska zase Morcinek Kaczyce.


V zahajovacím utkání Poláci po vyrovnaném poločase smetli Viktorku Bohumín 5:1, ve druhém utkání pak slovenští hosté vyprovodili téměř stejným výsledkem domácí Lokomotivu.


Také v utkání o konečné třetí místo padaly góly. Poločas byl znovu vyrovnaný, ale po přestávce už Louky hosty z Bohumína přehrály a nakonec jasně zvítězily 5:2. „Potěšující zprávou je, že Smolík, který k nám přišel z Havířova a loni se potýkal se zraněním, je nyní v dobré formě. Střílí mu to,“ pochvaloval si Štefanec.


Ve finále, kam postoupily oba výběry ze zahraničí, se odehrál pouze první poločas, respektive ani ten ne, neboť rozhodčí jej ukončili minutu před odchodem do kabin. Slováci i Poláci si od začátku nebrali servítky, navzájem se osočovali a místy na hřišti hrozila inzultace hráčů či dokonce rozhodčích. Oba tábory si totiž postěžovaly na výroky sudích, Polákům se nezdálo neodpískání penalty, Slovákům zase gól z ofsajdu a podobně. Emoce naplno propukly ve 44. minutě, kdy jeden hráč plivl na druhého a nastala strkanice. Rozhodčí raději odpískal poločas. Oba celky pak ale odmítly pokračovat v utkání a nedaly ani na naléhání pořadatelů. Jejich fotbalisté se chovali jako uražené malé děti. Vyvrcholení turnaje tak mělo nepěkný závěr.


Příprava na novou sezonu nicméně pokračuje. Fotbalisté z Louk jsou nyní zhruba v její polovině, soutěž pro oba okresní celky, tedy i pro Bohumín, začne až 30. srpna. Ještě předtím vstoupí Lokomotiva do nové sezony zápasem Okresního poháru. „V létě k nám z Karviné přišli na hostování dva mladí hráči Cichovský a Mončka, takže doufáme, že naše hra se s jejich příchodem zvedne,“ poznamenal sekretář klubu z Louk Marek Štefanec.


Lokomotivu již ve středu 5. srpna čeká další přípravné utkání. Od 18.30 hodin hostí na svém hřišti polský tým Beskid Godziszka.

VÝSLEDKY
1. zápas:
Kaczyce – Vik. Bohumín 5:1 (2:1)
Branka Viktorie: Gürki
2. zápas: Svrčinovec – Louky 5:2 (2:2)
Branky Louk: Smolík, Mončka
O 3. místo: Louky – Vik. Bohumín 5:2 (1:1)
Branky: Smolík 2, Molnár, Cichovský, Juščík - T. Pavelka, Ryszka
O 1. místo: Kaczyce – Svrčinovec 1:1, nedohráno