Kromě domácích a českotěšínských borců se v Albrechticích představili také fotbalisté Horní Suché, Dolní Lutyně, Dobré a polského klubu Błyskawica Drogomyśl.


Celky hrály ve dvou skupinách po třech a poté si to rozdaly v bojích o umístění. Ve skupině A se vedle domácích fotbalistů představili hráči Sokola Dobré a Horní Suché. Dobrá prohrála s Albrechticemi 0:2 a pak i s Horní Suchou 1:3, takže jí čekal boj o páté místo. Souboj o prvenství ve skupině zvládli lépe Albrechtičtí, kteří zvítězili nad Suchou 1:0 a zajistili si tím účast ve finále. Stínem tohoto zápasu bylo zranění albrechtického Molendy, který po jednom ze soubojů utrpěl po nezaviněné srážce zlomeninu nosu.


Ve skupině B se představil zahraniční účastník, tým Błyskawica Drogomyśl z Polska. Ten v prvním utkání zdolal Dolní Lutyni 1:0. Lutyně poté utrpěla debakl 0:6 od Těšína a v posledním zápase Těšínští vyhráli nad Poláky 2:1, takže naplnili papírové předpoklady a postoupili do finále s domácím týmem.


V zápase o páté místo Dobrá porazila Dolní Lutyni 2:0, v utkání o třetí místo byli úspěšnější Poláci z Drogomyśle, kteří zdolali Horní Suchou 3:1. V tomto zápase se hodně jiskřilo od kopaček, když na trávě vzplály mnohdy nekontrolované emoce. V první půli musel rozhodčí dokonce dva hráče vyloučit. Pak se hra zklidnila a Błyskawica si po výhře 3:1 zajistila třetí místo.


Do finále dvou týmů z krajského přeboru vstoupili mnohem lépe domácí, kteří svého soupeře jasně přehrávali, ale z řady vyložených šancí se ujala jen Čubokova gólová střela – 1:0. Kociolek kromě toho zahodil dva samostatné nájezdy, Čubok napálil hráče na brankové čáře a pak ještě domácí trefili břevno.


Ve druhé půli se obraz hry totálně změnil. Těšín vyrovnal hru a potrestal hned první hrubou chybu zadních řad. Pak využili hosté další okénka obrany Albrechtic, takže výsledkem bylo otočení skóre až na konečných 1:3. Český Těšín tak vyhrál, ale Albrechtické musely po zápase hodně mrzet promarněné šance.


„I přes prohru jsem s výkonem hráčů spokojen. Náš omlazený tým ukázal, že fotbal hrát umí. Finále jsme mohli rychle rozhodnout, ale spálili jsme i nemožné a pak vyrobili obrovskou hrubku, která zápas zlomila,“ řekl po zápase nový kouč Albrechtic Petr Válek, který byl s průběhem turnaje spokojen. „V tom vedru to sice bylo úmorné, ale po kondiční stránce nám to určitě hodně přineslo.“


V teplém a slunečném dni neměla většina utkání moc dobrou kvalitu, když výjimkou bylo jen finále. Na tomto faktu se podepsal kromě vedra určitě i fakt, že vesměs všechny týmy nepřijely kompletní. Ve dvou případech museli dokonce chytat hráči. Například za celek Horní Suché si brankářský dres navlékl asistent Patrik Goj, který jinak celou kariéru nastupoval v záloze.


„Hráli jsme zde jen s torzem týmu a bez brankáře. Někteří hráči už měli dlouho dopředu naplánovaný jiný program, takže jsme to pojali jako dobrou kondiční přípravu,“ řekl trenér Sušanů Pavol Sýkora, v jehož týmu se už představila posila v podobě Tomáše Zimy z Českého Těšína.


VÝSLEDKY
Skupina A:
Dobrá – Albrechtice 0:2, Horní Suchá – Dobrá 3:1, Albrechtice – Horní Suchá 1:0
Pořadí: 1. Albrechtice 6, 2. H. Suchá 3, 3. Dobrá 0.
Skupina B: Drogomyśl – Dolní Lutyně 1:0, Dolní Lutyně – Český Těšín 0:6 (Zábelka 2, Mendrok 2, Rac, Hradečný), Český Těšín – Drogomyśl 2:1 (Hradečný 2)
Pořadí: 1. Č. Těšín 6, 2. Drogomyśl 3, 3. D. Lutyně 0.
O 1. místo: Albrechtice – Český Těšín 1:3 (Čubok – Zábelka, Hradečný, Hromada)
O 3. místo: Horní Suchá – Drogomyśl 1:3
O 5. místo: Dobrá – Dolní Lutyně 2:0