Havířovští fotbalisté v létě notně překopali kádr. Místa starších ostřílených borců obsadili mladí odchovanci, kteří by se měli porvat o pozice v základní sestavě. Přesto bude mít kouč Jaroslav Netolička k dispozici i některé hráče, kteří by mohli zkušenosti rozdávat.


Dnes už by měl být dotažen do zdárného konce také dlouho avizovaný přestup Davida Sourady, který se do Havířova vrací po pěkné řádce let. „Sourada má nadále druholigovou výkonnost. K nám se dostal jen díky nabitému kádru Karviné a jeho přátelskému vztahu ke klubu a jeho vedení. Věřím tomu, že David bude tahounem týmu na hřišti i mimo něj. Má pro to všechny předpoklady a my na něj budeme hodně spoléhat,“ řekl Kouč Havířova Jaroslav Netolička, který s týmem absolvoval v přípravě pouhé čtyři zápasy.


V nich Indiáni ani jednou nevyhráli, ale jejich hra měla stoupající tendenci. Nejdříve remizovali s Dětmarovicemi 1:1, pak uhráli další remízu s Albrechticemi a v prvním kole Českého poháru nestačili na Valašské Meziříčí (1:2). V poslední přípravě podlehli juniorce Baníku Ostrava 0:1, když s třetiligovým favoritem drželi celý zápas krok a nebyli daleko k remíze.


„V tomto zápase se už projevila mnohem lepší práce obrany, která si na sebe v novém složení musí teprve zvyknout. Tréninky přinášejí své ovoce a my na vyladění formy budeme ještě pilně pracovat. Každopádně to byla jen příprava a já nechtěl hrát na výsledek. Šlo mi hlavně o zkoušení hráčů na jednotlivých postech. I když se někomu nedařilo, tak jsem ho nestřídal, protože jsem měl předem připravená střídání tak, aby dostali šanci všichni. V mistrovském zápase by to bylo samozřejmě jinak,“ uvedl dále Netolička.


Generálku na mistrovskou soutěž měli havířovští fotbalisté absolvovat tento týden s Čeladnou, ale nakonec se zápas zrušil. Důvodem byla zranění hráčů v obou táborech. „U nás naštěstí nejde o žádné vážné komplikace, ale potřebujeme hráče hlavně pro sezonu. Proti Baníku nehráli kvůli menším zdravotním problémům čtyři hráči a Čeladná měla k dispozici dokonce pouze jedenáct fotbalistů, když se jim vážněji zranili hned tři hráči základu. Bylo rozumnější zápas zrušit a získat víc času na přípravu,“ mínil správně havířovský kouč.


Do divize vstoupí Havířované v neděli od 16.30 hodin domácím duelem s Opavou B. Jelikož druholigový A-tým Slezského FC hraje v sobotu, dá se očekávat početnější posílení rezervy. V opavském dresu by se měl představit i nejlepší střelec Havířova v minulé sezoně Jakub Starý. Každopádně se očekává zajímavý a ostrý start do sezony, která by měla být s ohledem na nové složení divize mnohem těžší, než ta minulá.