Po profesionálních fotbalových soutěžích odstartují tento víkend i MSFL a divize. Ve čtvrté nejvyšší soutěži má karvinský region nadále jen dva zástupce, a to Slavii Orlová a MFK Havířov.


Všichni se shodují, že tento ročník by měl být mnohem těžší než ten předchozí. Mnohé může naznačit už první kolo, ve kterém se Orlová i Havířov střetnou s nováčky soutěže. Těmi budou B celky Zlína respektive Opavy. Oba týmy čeká velká neznámá, i když Havířovští alespoň pár základních informací o soupeři mají.


Orlová udržela jádro týmu pohromadě, takže další příchody nových hráčů by měly tým posílit. Mnozí pasují Slavii dokonce mezi největší favority, takže Orlovští nejedou v neděli do Zlína prohrát.


„Prohrát nejedeme samozřejmě nikdy nikam. Ze Zlína mám jen kusé zprávy o tom, že by měl hrát proti nám hodně mladý a běhavý tým, který může být notně posílen hráči A celku, který hraje v sobotu. Všechny týmy jsem měl trochu přečtené, ale nyní je to velká neznámá, stejně jako další nováčci. Dá se s nadsázkou říct, že moudřejší budeme až v neděli po zápase,“ filozofoval trenér Orlové Josef Jadrný.


„Rezervy prvoligových a druholigových celků, to je vždy pořádný galimatiáš. Jednou nastoupí pouze s hráči dorostu a poté třeba se šesti hráči kádru. Ve Zlíně prý mají v A týmu dvaadvacet lidí, které si tam údajně nechali i s ohledem na možnost startu většího počtu fotbalistů v rezervě, což o mnohém napovídá,“ dodal Jadrný.


Fotbalisté MFK nastoupí v neděli od 16.30 hodin v domácím prostředí proti Opavě B. Ta v přípravě pouze vítězila a svým soupeřům dokonce nadělovala pěkné příděly. V prvním mistrovském zápase se mohou navíc spoléhat na pomoc hráčů A–týmu, který hraje v sobotu, takže hosté budou v roli favorita. „Je otázkou, proti jakým týmům v přípravě Opavané hráli. Mistrovské zápasy jsou každopádně už o něčem jiném. Musíme nastoupit s maximální koncentrací,“ míní kouč Havířova Jaroslav Netolička.


Indiáni oproti Orlové kádr omladili a je otázkou, co z hráčů dokáže zkušený trenér dostat. I když se zpočátku mnozí stavěli k obměně týmu s nedůvěrou, nyní přiznávají, že horší než na jaře to být nemůže.


„Samozřejmě, že nám chybí zkušenosti, ale kluci poctivě trénují a na jejich hře je každým dnem znát pokrok. Letní pauza nedává moc času na souhru, takže výhodu mají celky, které zůstávají pohromadě, a to my nejsme. V přípravě jsme pokaždé dokázali ve druhém poločase zapnout a soupeře přehrát, což také není zanedbatelné. Určitě nevidím situaci nijak pesimisticky,“ uvedl Netolička.


Ten se už může definitivně spolehnout na služby útočníka Davida Sourady, který do týmu Indiánů přišel z Karviné. Přestup se definitivně doladil až včera.


„Vedení se podařilo dotáhnout příchod tohoto zkušeného hráče, což je pro nás určitě vynikající zpráva. David je totiž klíčový hráč, který nevynechá nic ani na tréninku a svým přístupem jde ostatním příkladem. Je to typický ztmelovač party, který nám tu chyběl. Když se dnes podívám do kabiny, tak ji oproti jaru vůbec nepoznávám. Naše síla v útoku tím rapidně stoupá,“ věří havířovský kouč v lepší zítřky.