MFK Havířov – SFC Opava B 0:2 (0:0)

Omlazený domácí celek nastoupil proti favorizovanému soupeři, který měl v sestavě čtyři borce prvního opavského mužstva, s velkým odhodláním. Nová posila David Sourada se v 17. minutě prohnal vápnem, ale místo střely chtěl ještě vylepšit pozici Kodenkovi, který nahrávku nečekal a z akce tak sešlo.

Béčko Opavy předvádělo kvalitní hru, která přinesla i první šance. Po jednom z rohů podběhl gólman Pacanovský míč, ale Pejša to nečekal, takže hlavou mířil místo do branky někam k rohovému praporku. Blíž ke gólu byl opavský Holčák. Po sérii narážeček se dostal sám před branku, ale v tutovce přestřelil.

Domácí Pristáš pak vytvořil tutovku, když pláchl bekům a po jeho střele z ostrého úhlu byl gólman ze hry. Míč se dostal k osamocenému Vandriakovi, který ale v odkryté brance trefil jen stojícího stopera Pejšu. „Takové šance musíme dávat. Zvlášť proti tak kvalitnímu týmu. Kdybychom vedli o dva o tři góly, s protivníkem by to určitě pořádně zamávalo,“ litoval zahozených příležitostí havířovský kouč Jaroslav Netolička.

Ve druhé půli už se aktivita přestěhovala výhradně na hostující kopačky. Opavané nakonec z několika šancí také vytěžili dva rozhodující góly. V 64. minutě předvedli kreativní akci, po níž se ocitl Holčák sám před Pacanovským a lobem mu poslal míč do branky – 0:1.

Když musel vzápětí trenér Netolička kvůli zranění stáhnout během pěti minut oba ofenzivní lídry Pristáše se Souraduu a navrch ještě obránce Valového, nevypadalo to s domácími vůbec dobře. „Všechna střídání byla vynucená a přišla v době, když už jsem měl připravené jiné změny,“ vysvětlil havířovský kouč. V 77. minutě pak přidal pojistku hostů Breškovec. „Přes porážku toho dneska klukům moc vytknout nemůžu, snad jen ty spálené možnosti,“ zopakoval Netolička.

Branky: 64. Holčák, 77. Breškovec. Rozhodčí: Langhammer, žluté karty: 0:1, diváci: 985.

Havířov: Pacanovský – Valový (69. Pastucha), Vrobel, Aniol, Giňa – Pristáš (65. Valla), Przywara, Michalík, Vandriak – Sourada (67. Bartoš), Kodenko. Trenér: Jaroslav Netolička.

Další zápas hraje Havířov v neděli v Šumperku.