Tescoma Zlín B – Slavia Orlová 3:0 (0:0)

Divizní hráči Slavie jeli do Zlína k utkání s tamní rezervou a na soupisce objevili hned šest hráčů z širšího kádru druholigového áčka. „Soupeř byl ale hratelný. V první půli jsme působili vyrovnaně. Položily nás tři hrubky obvyklých opor sestavy. Vybrali jsme si černý den, výhra domácích je zasloužená,“ komentoval porážku sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Slávisté si díky Koplovi vytvořili v první půli dvě velké možnosti, ale orlovský snajpr nezvládl koncovku. Domácí, kteří se po sedmi letech vrátili zpět do divize, si už v první pětačtyřicetiminutovce vytvořili slušné šance, ale míč do Szarowského sítě neprocpali. Orlovský gólman své spoluhráče podržel a byl nejlepším mužem na hřišti. Inkasovaným brankám mohl ztěží zabránit.


Do poločasu měl i štěstí, když střely Bačíka a Křivy letěly těsně vedle jeho tyčí. Ve 42. minutě mu s odkopem z prázdné brány po střele Šroma pomohl Bajzath. Nakonec mohla jít pár vteřin před koncem poločasu do šaten s mírným náskokem Slavia, ovšem již zmiňovaný Kopel tak dlouho otálel se střelou, až z akce sešlo.


Brzy po přestávce vyrobil velký kiks Filip Kadlčák, Šrom běžel zcela sám na Szarowského a poslal Zlíňany do vedení – 1:0. O šest minut později se úplně to samé přihodilo Kadlčákově mladšímu bratru Zdeňkovi. Ten v tom zřejmě nechtěl nechat sourozence úplně samého a po jeho chybě šli na Szarowského dva domácí. Šrom nezištně nahrál Bačíkovi a bylo to 2:0.


Na tříbrankový rozdíl pak pro změnu po hrubce Bajzatha upravil Kocián a zbytek utkání už se dohrál jen z povinnosti, protože o majiteli tří bodů bylo dávno rozhodnuto.


Branky: 52. Šrom, 58. Bačík, 69. Kocián. Rozhodčí: Šenkýř, žluté karty: 0:3, diváci: 183.


Orlová: Szarowski – Gazda (82. Skácelík), Prčík, Sochora, Bajzath (70. A. Věčorek) – Kušnír, F. Kadlčák, Z. Kadlčák, Mišanec – Šebek (68. Široký), Kopel. Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Valašským Meziříčím.