Elseremo Brumov – Slavia Orlová 0:0

Orlové scházel nemocný Zdeněk Kadlčák a na týmu to bylo znát. „Neměl nám kdo střílet branky,“ částečně vtipkoval sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek, ovšem nebyl daleko od pravdy, jelikož Z. Kadlčák je zatím se dvěma góly nejlepším střelcem týmu v nové sezoně.


Brumovští zahájili divizní zápas zhurta. „Vletěli na nás a brzy měli tři gólovky,“ popisoval Štěpánek. Už ve 3. minutě musel brankář Szarowski zasahovat proti tvrdé střele ze dvaceti metrů, v 5. minutě si oddychl, když přímý kop domácích jen lízal tyčku jeho brány. Hned v 7. minutě už byl ale zase v permanenci – další tvrdou pecku vyrážel na roh. „Domácí často stříleli z hranice dvaceti metrů, čímž nás dostali pod tlak. Jinak se do šance nedostávali, ale to my také ne,“ přiznal Štěpánek.


Po této smršti, kterou ve 20. minutě ukončila další nepřesná rána Brumova nad Szarowského branku, vyrovnali hosté hru. Široký dokonce zkoušel odpovědět stejnou mincí, rovněž vypálil ze střední vzdálenosti, ale za gólmana zaskočil jeden z obránců. Po půlhodině hry hlavičkoval nad Prčík.


Domácí se ještě částečně vzchopili, ale když střela Ilčíka skončila na boční síti, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu. „Důležité bylo, že jsme přečkali počáteční nápor soupeře a neinkasovali. Vyvarovali jsme se individuálních kiksů jako ve Zlíně,“ pochvaloval si spolehlivou obrannou činnost mužstva Josef Štěpánek.


Po přestávce domácí poněkud odpadli. „Bylo na nich vidět, že jim ubývají síly. Asi všechny vrhli do začátku zápasu a pak už jim jich moc nezbylo,“ domníval se orlovský činovník.


Slávisté proto měli více ze hry, avšak tři své šance také zahodili. Nejprve zastavilo hlavičku F. Kadlčáka břevno, v 75. minutě vykopli hlavičkový pokus Kopla domácí z brankové čáry a nakonec skončila po závaru těsně vedle i Kušnírova dorážka. „Převzali jsme iniciativu, ale možnosti nevyužili. Konečná remíza je však vzhledem k průběhu zasloužená a my jsme s bodem spokojeni,“ rekapituloval trenér Slavie Josef Jadrný.


Rozhodčí: Mikula, žluté karty: 2:3, diváci: 250.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Sochora, Gazda – Široký (75. Hrdina), F. Kadlčák, Kušnír, Mišanec – Kopel, Šebek (59. T. Věčorek). Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová v sobotu s Hulínem.