BFK Frýdlant n. O. – Lokomotiva Petrovice 1:1 (1:1)

„Když dáte pět gólů, ale rozhodčí vám uznají jen jeden, to se pak těžce vyhrává,“ zlobil se po utkání sekretář petrovického klubu Bruno Kencki na arbitry tohoto klání. „A to ještě chválabohu, že Pavel Klimek se trefil televizním gólem měsíce rovnou do šibenice. Tam proběhlo vše tak čistě, že nám rozhodčí branku museli uznat,“ rýpl si.

Je fakt, že ve Frýdlantu se podobné móresy nosí už zhruba třetí sezonu. Vyhrát na jeho půdě, byť se tentokrát hrálo v Ostravici, je pro týmy z kraje téměř nemožný úkol…

Domácí se v úvodní půli nedostali prakticky k ničemu. Zato hned z první akce skórovali, když rána Somra dohopsala za Sabelova záda.

Lokomotiva odpověděla Dittrichovým trestným kopem těsně vedle a ve 14. minutě docílila branky. Mikův roh dotlačil Lukan za brankovou čáru, kde jej vykopli domácí beci. „Balon byl půl metru za čárou, avšak rozhodčí se zřejmě dívali jiným směrem, zvláště asistent Křenek,“ jmenoval petrovického „oblíbence“ Bruno Kencki.

V dalších minutách dali Petrovičtí Kumpánem a Urbanem další dvě branky. Ty ale pro ofsajd neplatily. „Tady bych s výroky rozhodčích souhlasil, ty situace byly asi ofsajdové. Hlavně Honza Urban by si na ně měl dávat větší pozor,“ uznal Kencki.

Ovšem když ve druhé půli v 77. minutě dal Miko další gól a ten zase neplatil, to už moc nepobral. „Miko prošel přes tři protihráče a zavěsil, jenže rozhodčí branku neuznal a pak mi to vysvětlil tak, že náš Šuster bránil jednomu z protihráčů ve hře. Šuster stál ale úplně mimo hlavní dění,“ nechtěl si Kencki nechat vymluvit regulérní zásah.

Přesto se do kabin odcházelo za stavu 1:1, když vyrovnání zařídil bombou z 35 metrů již zmiňovaný P. Klimek. Poté Urban prohodil směrem k rozhodčím něco v tom smyslu, že tady už si asi nic vymyslet nemůžou a byl vykázán ze hřiště po červené kartě.

Brzy po změně stran jej následoval i domácí Rozkydal a obě mužstva pokračovala ve hře o desíti. Lokomotiva navrch pokračovala i v převaze, ale ani Dittrich, ani Lukan, kterému se nedařilo tak, jako doma proti Vratimovu, neuspěli.

S přibývajícím časem stupňovali hosté převahu. Miko a znovu Dittrich se opět neprosadili, když proti byl domácí gólman. Dát gól nebylo v neděli souzeno ani Šusterovi. „No, je to škoda, dneska jsme tady měli na tři body, ale i tak je to pořád zisk z cizího hřiště a ten se počítá,“ zhodnotil bod Bruno Kencki.

Branky: 5. Somr – 39. P. Klimek. Rozhodčí: Brezovský, žluté karty: 2:3, červené karty: 48. Rozkydal – 39. Urban, diváci: 280.

Petrovice: Sabela – P. Klimek, Bernatík, Pavlík, Kumpán (79. Směták) – Miko, Bielan, Dittrich, Anastazovský (49. Šuster) – Urban, Lukan. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu s Bohumínem.