SK Dětmarovice – FC Vlčovice 4:2 (1:0)

Domácí o soupeři nevěděli zhola nic. „Postoupil dodatečně, takže jsme sami byli v očekávání, s čím na nás vyrukuje,“ byl zvědav i trenér Dětmarovic Petr Czyž. Domácí chtěli odčinit prvotní zaváhání na hřišti Dolní Lutyně, takže si pochopitelně nepřipouštěli nic jiného než výhru.

Vlčovice je však překvapily dobrou fyzickou připraveností. Co dobrou, přímo ukázkovou. „Hráči Vlčovic s námi vydrželi neustále běhat, nedali nám dýchat. Snažili se o neustávající napadání naší středové formace. Se zakládáním útoků jsme to tudíž měli dost těžké. Určitě mě v tomto směru soupeř překvapil, v soutěži se může pohybovat vysoko,“ ocenil kvality snaživého protivníka Petr Czyž.

Domácí měli nicméně setrvalou převahu a soupeře nepustili do vlastního vápna. „Tady musím vyzdvihnout naši obranu. Po nevydařeném utkání v Lutyni jsme si vše vyříkali, dneska hráči pracovali tak, jak si to všichni představujeme,“ pochválil nejen obranu, ale vůbec součinnost všech hráčů, kteří sevzorně zajišťovali,trenér domácího celku.

Dětmarovičtí se prvního gólu dočkali až ve 36. minutě, kdy udeřili ze své silné zbraně – po rohu. To se trefil Matušík. „Měli jsme spoustu standardek, ale pořád jsme se nemohli prosadit. Až Matušík dal uklidňující gól,“ oddechl si Czyž.

Po přestávce přišlo další uklidnění. Ofenzivně laděný Kozubík vnesl do domácích řad oživení, brzy sám hlavou upravil na 2:0. Když pak nádhernou dorážkou uspěl i Maleňák, zdálo se být jasno.

Jenže mírného polevení a také korektur v sestavě domácích dokázali Vlčovičtí využít. Během pár minut korigovali na 3:2 a Dětmarovice musely znovu zapnout na plné obrátky.

Definitivní pojistku přidal dvě minuty před koncem Schimke. Brankář soupeře vykopl míč, ale špatně, takže Schimke mu ze třiceti metrů obratem poslal do sítě gólový pozdrav – 4:2.

Branky: 36. Matušík, 58. Kozubík, 66. Maleňák, 88. Schimke – 75. Švrček, 82. Jalůvka. Rozhodčí: Podracký, žluté karty: 1:2, diváci: 180.

Dětmarovice: Bartoš – Martinček, Kroužek, Hojdysz, Karkoška – Slanina (55. Kozubík), Špička, Maleňák, Schimke – Velký (78. Kněžík), Matušík. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu v Janovicích.