Ovšem pozor! Loni přišly po 4. kole a shodou okolností po domácím vítězství nad Mostem tři porážky v řadě. Navíc v kole sedmém se loni také hrálo v Jihlavě, stejně jako letos. „Myslím, že máme zkušený tým, jsme sehranější než loni a něco podobného by nás už nemělo potkat,“ prohlásil po nedělní výhře nad Mostem autor druhé branky do soupeřovy sítě Josef Hoffmann.


Zkušeného beka po tomto duelu chválil i trenér Leoš Kalvoda. „S jeho příchodem se naše hra zvedla. Bylo to vidět na Dukle a teď i proti Mostu,“ podotkl po utkání. Jenže nejbližší soupeř ze Zlína, to bude úplně jiná káva než Most. Byť i nyní jde o střet dvou sousedů v tabulce.


„Čeká nás exligový mančaft, což už samo o sobě vypovídá o kvalitách protvníka. Jeho výhodou je, že až na malé výjimky udržel kádr pohromadě. Sice nyní prohrál v Hlučíně, ale jména jako Kroupa, Žůrek, Vozábal, Kroča či Zbožínek, jsou dostatečně prověřená nejvyšší soutěží, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ uvažoval před dnešním soubojem na zlínské Letné (17 hodin) trenér MFK OKD.


Karvinští budou muset být obezřetní hlavně při hlídání Karla Kroupy, který umí s balonem divy a také musí jako ostříži sledovat Libora Žůrka, známého Forresta Gumpa z Ostravy. „Kroupovi nesmíme dát absolutně žádný prostor. A Žůrka si musíme hledět opravdu pečlivě. Pohlídat si musíme hlavně balony za obranu, protože jakmile Žůrek dostane jeden takový ve vhodný moment, těžko se zastavuje,“ varuje Kalvoda.


Zlín je plný známých ligových jmen. Na krajích zálohy operují například Šmahaj s Lukaštíkem, v obraně Zbožínek s Kročou, dva vysocí habáni, na jejichž hlavičky po standardkách si musí dát Karvinští také pozor. „To je další věc. Uhlídat standardky, ze kterých se soupeř prosazuje,“ upozornil Kalvoda.

Zlínští praktikují poměrně agresivní fotbal, který Kalvoda viděl na vlastní oči. „Musíme se Zlínu v agresivitě vyrovnat. Teď prohrál v Hlučíně, takže se dá porazit, ale právě pro to bude naše pozice o to složitější. Zlín bude chtít tuhle porážku odčinit a zrovna hraje s námi,“ poznamenal Kalvoda.


Ale i Karvinští mají zkušené mužstvo. Jména jako Opic, Buryán, Kafka, Hoffmann a Mišinský jsou českým fanouškům dostatečně známá, ligové zkušenosti ze Slovenska přinášejí i Pavlík, Staš či Čeman, takže v tomto ohledu jsou si oba týmy fifty fifty. „Bude asi znovu záležet na našem přístupu. Musíme jet do Zlína s pokorou, s respektem k soupeři. Koncentrace na utkání musí být od první do pětadevadesáté minuty, tak jako jsme to zvládli na Dukle. Věřím, že Zlín ubráníme a sami se střelecky prosadíme,“ míní Leoš Kalvoda.