Slavia Orlová – Spartak Hulín 1:4 (1:1)

S trochou nadsázky se dá říci, že Slavii v sobotu body doslova uplavaly. „Je to asi tak. Celou noc hustě pršelo a terén byl na samé hranici regulérnosti. S přibývajícím časem se stal přímo nehratelný. A soupeř se mu přizpůsobil daleko lépe než my,“ objektivně uznal sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.


Domácí hráči mohli litovat úvodní půlhodiny. Tu zvládli proti silnému protivníku a na těžkém terénu bravurně. Až naproměňování šancí. „Půl hodiny jsme hráli prim a Hulín přehrávali. Soupeř se nedostal k ničemu podstatnému,“ upozornil Štěpánek.


Už v 6. minutě prošel rohový kop Z. Kadlčáka celým brankovým územím, ale zakončující Sochora podklouzl a míč pořádně netrefil. V 11. minutě si s dovolením půjčil míč do svého opatrovnictví Zdeněk Kadlčák, obešel tři protihráče a nedal šanci ani gólmanovi Štěpánovi – 1:0.


Hulín jakoby pořád spal – další rána Z. Kadlčáka prosvištěla jen těsně nad břevnem. Ve 29. minutě pak přistál balon na ruce jednoho z hulínských obránců, ale rozhodčí přes neustávající přívaly deště z nebes tento prohřešek proti pravidlům zřejmě neviděl…


S vypršelou půlhodinkou došla domácím borcům invence a začali hrát hosté. Z první vážnější akce srovnali. Barcuch se pokoušel nachytat na hruškách gólmana Szarowského, ten ještě vyrazil míč na roh, ale po něm se prosadil hlavou snad nejmenší muž na hřišti Václavíček – 1:1.


Po přestávce na hřišti dominovali hosté. Hráli jednoduše a účelně. Nakopávali na podmáčeném terénu balony dopředu, tam o ně sváděli důrazné souboje a vybojovávali rohy, po kterých skórovali. „My jsme se naopak hře na mokrém terénu nedokázali přizpůsobit, selhali jsme takticky. Všechny góly jsme dostali po rozích, z toho tři hlavou,“ kroutil udiveně hlavou Josef Štěpánek. Hulín vyhrál zaslouženě.


Branky: 11. Z. Kadlčák – 32., 55. a 83. Václavíček, 58. Číhal. Rozhodčí: Mrázek, žluté karty: 3:2, diváci: 30.


Orlová: Szarowski – A. Věčorek, Prčík, Sochora, Gazda – Mišanec, F. Kadlčák, Široký, Kušnír (46. Šebek) – Z. Kadlčák, Kopel (76. T. Věčorek). Trenér: Josef Jadrný.


Další zápas hraje Orlová ve středu v Dolním Benešově.