„Tomuto soupeři máme z loňska co vracet,“ upozornil hned na úvod trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda. Připomněl tak dvě porážky svého celku, které však Hanákům v konečném důsledku nebyly nic platné, poněvadž stejně sestoupili.


Nyní se oba týmy potkávají znovu, ovšem už v rozdílných pozicích. Karviná zůstala druholigová, zatímco klub z olomouckého předměstí bude letos usilovat o postup z MSFL. „V jeho kádru došlo k několika změnám, ovšem těch informací už nemám tolik, protože tam syn Ondřej, od kterého jsem poznatky čerpal, již nepůsobí. Je teď v Zábřehu,“ podotkl Leoš Kalvoda.


Tak či onak, cíl karvinských hráčů je jasný – zajistit si postup do kola třetího, kde už může číhat ligový soupeř a ten by byl skutečně zajímavý. Pokud vyřadí Frýdek-Místek, dorazil by do Karviné úspěšným ligovým rozjezdem posilněný tým FC Brno.


Ovšem nejdříve se musí Karvinští vypořádat s Holicí. „Sestavu asi změním. Máme široký a kvalitní kádr, příležitost proto dostanou i ti, kteří toho ve druhé lize dosud mnoho neodehráli,“ prozradil Kalvoda.


A co by na Hanáky mělo platit? „Trénoval jsem tam pět let, takže vím, že kluci z Holice jsou houževnatí, sveřepí, maximálně bojovní. Platit by na ně mělo to, co platí na každého dalšího soupeře ve druhé lize. Musíme být koncentrovaní, především důrazní a také přidat fotbalovou kvalitu a myšlení,“ odtušil Kalvoda. To poslední by neměl být problém, Karviná má jeden z nejtechničtějších mančaftů ve II. lize. „To ano, ale hráči si nemůžou přijít na plac zase jen tak zakopat nebo si prostě zahrát fotbálek. Musí to být jízda. Noví hráči mají šanci přesvědčit, že patří do základu, záleží jen na nich,“ zakončil kouč Karviné.


Zajímavostí je fakt, že duel píská stejný rozhodčí jako ve Zlíně – arbitr Zelinka! Zápas na Hané začíná ve středu 2. září od 17 hodin.