H&S Jakubčovice n. O. – MFK Havířov 2:0 (0:0)

Trenér MFK Jaroslav Netolička postavil vedle Sourady do útoku novou akvizici, dvaadvacetiletého Romana Kučerňáka z Baníku Ostrava. Diváci sledovali od prvních minut zajímavý zápas, ve kterém vůbec nebylo vidět, že hraje první tým tabulky s posledním.


Obě strany se snažily o vstřelení vedoucí branky a v kvalitním duelu měli překvapivě mírně navrch hosté, kteří si v prvním poločase vytvořili více šancí. Jako první se však mohli po rohu radovat domácí Hájci, když se po přetaženém rohu a hlavičce Šota snesl míč na břevno.


Na druhé straně mohl skóre otevřít po samostatné akci Pristáš, ale v ideální pozici mířil mimo. Pak zase novic Kučerňák vyhrál sprinterský souboj, hlavou si přehodil vyběhnutého gólmana, ale nezachoval chladnou hlavu a překopl opuštěnou bránu. Ve 20. minutě aplaudovali domácí příznivci výtečnému brankáři Jakubčovic, který excelentně zlikvidoval přímý kop Hančina.


Další přímák Valového už pouze sledoval a byl moc rád, když míč skončil o centimetry vedle jeho tyče. Stejně bezradný byl i na konci první části po bombě Sourady, kterou zase zastavilo břevno. „V první půli jsme odehráli asi náš nejlepší part z dosavadního ročníku,“ podotkl kouč Netolička.


Ve druhé části si Indiáni začali sami komplikovat situaci, když v obraně zbytečně vymýšleli nesmysly a Jakubčovice se dostaly do mírného tlaku. Ten však brzy odezněl a iniciativa se opět přestěhovala na havířovské kopačky. V 60. minutě sudí přehlédl při odkopu šlapák na Valového a domácí přečíslení zakončili úvodním gólem. „Šlapáky se asi přestaly pískat, to by se stávat nemělo,“ lamentoval rozladěný Netolička.


Po vedoucím gólu hosté přitlačili a měli navrch. Přetížená obrana Jakubčovic však dokázala pokaždé obětavými zákroky nebezpečí odvrátit. Dvakrát v situaci, kdy by Indiáni zasouvali míč do prázdné branky. Pak přišla další parádní rána Sourady. Všichni už zvedali ruce nad hlavu, ale gólman Jakubčovic vytáhl přímo zázračný zákrok, kterým vytáhl míč ze šibenice na roh. V době sílícího tlaku Havířova faulovali zadáci domácích nabíhajícího Pristáš a sudí nechal podivnou výhodu, když míč dostali na kopačky domácí, kteří z protiútoku zvýšili na 2:0…


„Co k tomu říct? Lepší prohrál. Musíme se více koncentrovat na finální fázi, dneska jsme mohli vyhrát klidně 5:0, místo toho nemáme zase nic,“ smutně krčil rameny kouč Netolička.


Branky: 60. Šot, 81. Jahoda. Rozhodčí: Gloser, žluté karty: 1:3, diváci: 212.


Havířov: Pacanovský – Valový, Aniol, Vrobel, Hančin (88. Michalík) – Pristáš (85. Kodenko), Kisel (57. Przywara), Vandriak – Sourada, Kučerňák. Trenér: Jaroslav Netolička.


Další zápas hraje Havířov v neděli s Mikulovicemi.