HFK Olomouc – MFK OKD Karviná 1:4 (1:2)

Trenér Karviné Leoš Kalvoda mohl být s výkonem svých hráčů spokojen. Až na malé výjimky. „Bylo štěstí, že jsme chytili začátek. Ve 25. minutě jsme vedli už 2:0, to se pak hraje dobře,“ poukázal na skvělý start do utkání Kalvoda.


Holičtí pak ovšem korigovali. „Viděli jsme živé rychlé utkání s šancemi na obou stranách. Mohli jsme klidně prohrávat, domácí měli rovněž šance. My ale také, a protože jsme v nich byli produktivnější, zaslouženě jsme vedli,“ podotkl Kalvoda.


Diváci sledovali opravdu zajímavý zápas s pěknými akcemi na obou stranách. Škoda, že jich dorazilo tak málo (175). „V Holici moc lidí nechodí. Největší místní návštěva byla snad tři tisíce diváků. To bylo v době, kdy jsme hráli o postup do ligy s Bohemkou. Jinak na druhou ligu chodilo kolem půldruhého tisíce diváků, pak už jen kolem pětistovky,“ zná dokonale holické poměry ze svého působení v klubu Leoš Kalvoda.


Hanáci tedy mohli před odchodem do kabin srovnat, ale neproměnili svoje možnosti, a když dali hosté po přestávce třetí gól, byli už jasně lepší a výsledek si pohlídali. Výtečně hrál Ondřej Ficek. Čtvrtý gól pár minut před koncem z kopačky Opice byl už karvinskou exhibicí, která jen stvrdila zasloužený postup MFK do další pohárové rundy.


Trenér Kalvoda dal v zápase příležitost Knötigovi, Tchamimu, Pontusovi a gólmanu Kučerovi, kteří nastoupili od začátku. A jak si vedli? „Tomáš Knötig mě nezklamal. Snažil se. On to fotbalista je, to o něm víme. Má dobrou techniku, zatím se na něm projevuje pouze nesehranost s ostatními. Potřebuje nabrat zkušenosti. Brankář Tomáš Kučera chytal obstojně, ale párkrát zbytečně vybíhal a byla z toho šance soupeře. Hervé Tchami odvedl slušný výkon. Dopředu je výborný, o tom nás už přesvědčil, ale pořád musí pracovat i na tom, aby byl pro tým platný v obranné fázi. Kdo mě tentokrát zklamal, byl Marcin Pontus. Neprosadil se a musel jsem ho v poločase střídat,“ zhodnotil hráče širšího kádru Leoš Kalvoda.


Karvinští tedy splnili povinnost, protože druholigové týmy vesměs vyhrávaly. Vypadly jen Jihlava (ve Znojmě) a Sokolov, který hrál ale v Praze na Žižkově. A koho by si Kalvoda přál do dalšího kola Ondrášovka Cupu? „Tak to je jasné. Brno jako ligový soupeř by byl ideální. Byla by to odměna pro nás i pro naše fanoušky, kteří by jistě dorazili v hojném počtu. Takový zápas je vždy svátkem,“ přál si karvinský trenér, aby do Karviné dorazilo Brno. To hraje dnes odpoledne ve Frýdku-Místku.