Vedení klubu se rozhodlo pro změnu trenéra již po 4. kole soutěže, po němž má Bohumín na svém bodovém kontě stále nulu. Ve středu prohráli Štverkovi svěřenci doma s Hájem ve Slezsku, když zase hráli hokej. Prohráli totiž 3:5. Předtím doma prohráli s Hradcem nad Moravicí 3:4.


„Trochu jsem to tušil. Myslel jsem, že se ještě počká na víkendové utkání s Čeladnou, ale vedení už asi chtělo změnu hned,“ nepřekvapilo odvolání samotného Štverku. Ten se odpovědnosti za výsledky nezříká, ale mrzí jej, že z Bohumína neodešel už v létě, kdy k tomu byla šance.


„Já jako trenér samozřejmě ovlivňuji výkonnost hráčů, ale neovlivním vedlejší vlivy ani výkony hráčů v samotném zápase. Když hráči, například brankáři, dělají na hřišti takové školácké chyby, ze kterých inkasujeme, to by pak mohl mančaft trénovat i Hiddink a stejně by prohrával,“ dodal s úsměvem Štverka.


Toho na jeho další štaci v Bohumíně provázely samé nepříjemnosti. Jak kádrové, tak vnitroklubové. Hráčů nebylo mnoho, sestava se šila horkou jehlou i v přípravě. Trenér Štverka ještě sám do Bohumína některé fotbalisty mimo město přivedl, také se dosud zcela nepodařilo vymýtit disciplinární prohřešky hráčů. Do toho všeho se nechtělo účastnit přípravy s áčkem borcům B-týmu, kteří si v Bohumíně vytvořili samostatný klub v klubu. Problémů v Bohumíně je zkrátka dost a chyba jen v trenérovi není.


FK Bohumín – TJ Háj ve Slezsku 3:5 (2:3)
Branky:
O. Gábor, Ducar, Kubinski z pen. – Šubrt 2, Janíček, Nádvorník, Trupl. Rozhodčí: Richtár, diváci: 150.
Další zápas hraje Bohumín v neděli s Čeladnou.