BFK Frýdlant n. O. – IRP Český Těšín 0:1 (0:1)

Tam se nikdy nehraje snadno, protože to pokaždé vypadá stejně. Hosté jsou pod velkým tlakem, ale nikoliv z toho důvodu, že by byli horším týmem. Naopak musí být o třídu lepší, aby mohli alespoň remizovat…


„Samozřejmě jsme věděli, jak se bude utkání odvíjet a svědomitě jsme se na to připravovali. Naše očekávání se naplnila. Nebyl nám uznán regulérní gól Hromady, neodpískali nám jasnou penaltu na Race, a když se proti tomu ozval vedoucí mužstva Bajtek, dostal na lavičce červenou kartu. To jsem ještě neviděl,“ vypočítával trenér IRP Dalibor Damek.


Petr Bajtek viděl červenou kartu v 53. minutě. To už hosté vedli 1:0, ale neustále otáčené verdikty sudích (mávané ofsajdy, nepískané fauly) zapříčinily, že v Bajtkovi bouchly saze.


V závěru Damkův tým ještě neproměnil dvě tutovky, kdy Mendrok a Šmahaj běželi sami na bránu. Šmahaj trefil tyč. „Měli jsme rozhodnout již v první půli, která byla v naší moci. Tam jsme měli převahu i šance,“ podotkl Damek. Těšín přesto skóroval, když se konečně trefil Groš. Dostal balon mezi beky od Mendroka, položil si gólmana a přes něj otevřel skóre. Groš odehrál výtečný zápas.


Frýdlant se pochopitelně snažil výsledek zvrátit, kopal spoustu standardek. „Ty jsme ale v první půli eliminovali. Gól Groše nám ulehčil, pak už hrál soupeř vabank,“ pochvaloval si Damek.


Jeho týmu nahrálo i vyloučení Němce. Ten ve druhé části skosil unikajícího Mendroka zezadu, viděl však jen žlutou kartu! Pak si rozhodčí uvědomil, že už Němec jednu má, takže byl přeci jen vyloučen. Naštěstí pro hosty. „Čekali jsme, kdy domácí srovnají, ale už jsme to k našemu velkému údivu ukopali,“ líbilo se Damkovi, že jeho tým ve Frýdlantu konečně zvítězil.


Branka: 12. Groš. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 1:3, červená karta: 80. Němec (F.), diváci: 200.


Č. Těšín: Pytela – Walach, Rac, Szmek, Kantor (53. Popelka) – Martinek (51. Hromada), Mendrok, Fikoczek, Hradečný – Groš, Zábelka (68. Šmahaj). Trenér: Dalibor Damek.


Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Novém Jičíně.