Na Městský stadion v Karviné-Ráji dorazí staronováček II. ligy z Hlučína, vedený někdejším koučem Karviné Pavlem Hajným, který tým ještě na jaře 2008 vedl v MSFL. Po této sezoně se stala Karviná druholigovou.


Vítěz uplynulé sezony MSFL z Hlučína se v poslední době prezentuje v soutěži kvalitními výkony i výsledky. Porazil doma Zlín, bod si přivezl i z Jihlavy. Od obou soupeřů navíc neobdržel ani gól. V prvních třech kolech však prohrál, ale to měl silné soupeře. Hrál v Hradci a na Dukle. Jediný výbuch jej potkal v derby s Třincem. Naproti tomu vyhrál ve středu v rámci Ondrášovka Cupu v Zábřehu, který vede aktuální tabulku MSFL.


„Pozor na Hlučín. V přípravě jsme se s ním utkali a prohráli 0:1, i když jsme nehráli v nejsilnější sestavě,“ varoval před vzájemným utkáním současný trenér Karviné Leoš Kalvoda.


Ten soupeře sledoval v jeho utkání v Jihlavě (0:0), kde Hlučín podal zodpovědný a maximálně koncentrovaný výkon v obraně. „Hlučín hrál naprosto zabezpečenou obranu v hlubokém bloku, kdy snad všech deset hráčů v poli bránilo. Jihlava s tím měla obrovské problémy a nakonec se prosadit vůbec nedokázala,“ přiblížil Kalvoda, jak nováček soutěže k bodu z Vysočiny přišel.


Navíc se Hlučín pokoušel ohrozit jihlavskou branku ze strandardek, které má velmi dobře nacvičené. „Kope je Žižka a Hlučín z nich dokáže těžit, o tom vůbec nepochybuji. Sice v Jihlavě gól nedal, ale pokaždé byly hlučínské trestné kopy velmi nebezpečné. Hráči si na ně dobře nabíhali,“ vypozoroval trenér Karviné.


Ten také upozornil na brejky po pravé straně, na které si budou muset dát jeho svěřenci pozor. „Musíme hrát opravdu trpělivě. Zápas může připomínat náš první domácí duel s Hradcem. Naopak bychom byli rádi, kdyby se podařilo rychle vstřelit gól jako proti Mostu. Na jaře se nám brzké začátky dařily, tak to hráčům znovu připomenu,“ usmíval se Kalvoda.


Právě na střeleckou produktivitu z utkání proti Mostu (4:0) a HFK Olomouc (4:1) v poháru by Karvinští rádi navázali. „Mohli bychom uspět z nějaké naší standardky, které pilně trénujeme. Bohužel se v nich zřejmě budeme muset obejít bez Honzy Buryána, který dostal v Olomouci nakopáno a ještě nevíme, jestli bude do neděle fit,“ vraštil čelo trenér MFK OKD.


Starost mu také může dělat těžký terén. Jestliže bude pršet, ještě více to znásobí defenzivní taktiku Hlučína. „Kombinovat na mokré trávě asi moc nepůjde, proto se musíme snažit o skórování ze standardky,“ zopakoval Leoš Kalvoda.

Zápas se hraje v neděli v17 hodin.