DF Horní Suchá – FC Vlčovice-Mniší 2:1 (0:1)

V sobotu zavítal do Horní Suché první ze tří nováčků v soutěži, a to celek FC Vlčovice-Mniší. Hosté stále čekají na první body a proto se dalo očekávat, že svou kůži nedají lacino…


To se projevilo hned na začátku, kdy Polášek nastřelil po špatně pokrytém rohovkém kopu břevno. Sušané se osmělili o pět minut později. Beránek vystřelil levou nohou zpoza šestnáctky, ale jeho střela skončila na tyči. V 15. minutě se hoste ujali vedení. Domácí obrana nedůsledně pokryla Galiu, který ranou bodlem z hranice pokutového území poslal Vlčovice do vedení.


Domácí se snažili o brzké vyrovnání. Příležitost se jim naskytla ve 24. minutě, ale ze slibné standadtní situace vystřelil Zima pouze do míst, kde stál připravený gólman hostů. O minutu později si po rohovém kopu vyměnil Zima míč s Horvátem, a jeho střelu zastavilo břevno. Další příležitost se naskytla Horní Suché po chybě vlčovického gólmana. Ten se provinil dvojím hraním, a tak Sušané zahrávali nepřímý volný kop v pokutovém území. Byl z toho však jen závar, který gólem neskončil.


Druhá půle se odehrávala převážně na polovině Vlčovic, kterým se dlouho dařilo odolávat domácím útokům. Postupem času ale ztráceli koncentaci a z toho pramenily žluté karty za zbytečné mluvení. V 65. minutě měl šanci Kaleta, ale hlavou mířil přímo do brankáře. O sedm minut později se domácí konečně dočkali. Zima udržel míč, mířící do autu, viděl Kaletu, který se dostal mezi dva obránce do vápna a odtud našel přesným centrem hlavu Malchárka – 1:1.


I nadále se hra odvíjela na polovině hostů. V 85. minutě viděl po faulu na Kaletu druhou žlutou a tudíž červenou kartu Hanzelka a musel ze hřiště. Krátkou přesilovku domácí zužitkovali. Minutu před koncem po rychlé kombinační akci faulovali hosté v pokutovém území neúnavného Kaletu a nařízený pokutový kop proměnil rutinérsky – doprostřed brány – Horvát.


Branky: 72. Malchárek, 89. z pen. Horvát – 15. Galia. Rozhodčí: Podracký, žluté karty: 0:4, červená karta: 85. Hanzelka (V.), diváci: 100.


Horní Suchá: Gradek – Firla, Čermák, Nový, Kondziolka (69. Malchárek) – Horvát, Jeziorský, J. Beránek (46. Janovský), Zima – Příborský, Kaleta. Trenéři: Pavol Sýkora a Patrik Goj.


Další zápas hraje Horní Suchá v neděli v Janovicích.